18. května 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na kole

Cyklovýlety krajem vína. Kam můžete vyrazit?

Cyklistika může být zábava. Na Jižní Moravě můžete třeba sesednout z kola a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklistika může být zábava. Na Jižní Moravě můžete třeba sesednout z kola a... | foto: Shutterstock

BRNO O víkendu začíná v Jihomoravském kraji nový seriál cyklovýletů Krajem vína. Stane se dalším lákadlem Moravských vinařských stezek. Během roku se uskuteční čtyři výlety. Cyklisté budou moci ze sedla kola poznat vinohrady a unikátní sklepní uličky ve všech vinařských podoblastech jižní Moravy.

Každý ze čtyř cyklovýletů nabídne více okruhů. Vyberou si z nich sportovní i méně zkušení cyklisté nebo rodiče s dětmi. Cyklisté, kteří se zúčastní alespoň tří ze čtyř výletů, budou moci vyhrát horské kolo, digitální cyklomapy nebo cyklistické dresy.

První akce seriálu Májové putování Modrými horami a okolím se uskuteční v sobotu 19. května na Velkopavlovicku. Startovat se bude mezi 10:00 a 11:00.

Účastníci budou mít na výběr ze dvou okruhů. Oba okruhy budou mít start ve Velkých Pavlovicích a cíl pod rozhlednou Slunečná. První bude dlouhý 36 kilometrů a povede po příjemně zvlněném terénu po vyhlídkách Modrých hor. Připraveno bude šest zastávek.

ČTĚTE TAKÉ:


Druhý okruh bude vyhovovat méně zdatným cyklistům. Trasa o délce 24 kilometrů povede údolím říčky Trkmanky. Připraveny budou čtyři zastávky.

"Na jednotlivých zastávkách budou moci cyklisté nahlédnout do vinných sklepů a prohlédnout si původní i nové technologie výroby vína," uvedl koordinátor Moravských vinařských stezek Luboš Kala. Dodal, že je připraven také doprovodný program. Na účastníky čekají například krojované dětské Hodečky v Kobylí nebo košt vín.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz