29. července 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Středověk a piráti. Kam vzít děti na výlet?

Rabí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rabí |

Děti si o víkendu užijí. Na mnoha místech České republiky pro ně pořádají různé akce - jen namátkou: Pirátský den, princeznovský bál či hra na vojáky. Přinášíme vám 5 tipů, kam s vaším drobečkem vyrazit.

Pirátská sobota
30. 7., od 10 hodin, Tvrz Hummer, Olomoucká 2332, Praha 9
www.tvrz-hummer.cz

Zažijte piráty na vlastní kůži. Bude se střílet, šermovat, tančit a zpívat. Víno poteče proudem a jídlo bude létat samo do úst, slibují organizátoři. Přijďte usednout k hodovnímu stolu plnému dobrot. Tvrz Hummer najdete v pražských Horních Počernicích.

Tvrz Hummer

Středověká noc na hradě Rabí
30. 7., od 19.30 do 23.30 hodin, Zřícenina hradu Rabí, www.rabi.cz

Na hradě vás čekají šermířská vystoupení, středověká hudba, tance, kejklíři a ohňová show. Na místě bude i mnoho trhovců. Dospělí zaplatí za vstup 150 korun, děti 80, rodinnou vstupenku pořídíte za 370 korun.

Hrad Sovinec obsadí sokolníci
30. 7., Hrad Sovinec, www.sovinec.cz

Středověký hrad Sovinec na Bruntálsku přivítá o víkendu příznivce sokolnictví. V areálu hradu se konají Sokolnické a lesnické slavnosti. Zájemci uvidí například ukázky lovu za pomoci dravých ptáků a mnoho dalších zajímavostí. Sokolníci přivezou na Sovinec téměř tři desítky dravých ptáků a sov. "Přes den budou návštěvníkům ukazovat přílet a výcvik poslušnosti dravců, ukázky lovu se uskuteční na závěr na louce pod hradem," řekl pořadatel Zdeněk Zedek. Na středověký hrad zavítají o víkendu také včelaři. Zájemcům předvedou například historické úly a úl ze skla.

Sokol - ilustrační foto.

Zahrajte si na vojáky
30. 7., Areál Štastné země, Radvánovice u Turnova, www.stastnazeme.cz

Vojenské soutěže a ukázky vojenské techniky udělají radost především klukům. Děti si budou moci prohlédnout veterány a funkční modely tanků. Připravena je i válečná stezka. Více informací na webových stránkách.

Konopiště

Princeznovský bál na zámku Konopiště
30. 7., od 10 hodin do 17 hodin, Zámek Konopiště, Benešov, www.zamek-konopiste.cz

Holčičky a nejen ty zase potěší akce na zámku Konopiště. Na chvíli se promění v princezny. Čekají je souboje udatných rytířů, ukázky dravých ptáků, ale i koncert dívčí kapely a ples. Malí účastníci bálu budou po splnění pohádkových úkolů odměněni dárkem. Zámkem vás provede průvodce v historickém kostýmu.

Nejkrásnější výlety po České republice

Hrad ZvíkovCestujte i po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Čechách, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE

Lidovky.cz, gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz