Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Systematické rozdělení zón a organizovanost. Skiareál Severák patří dětem

V rámci Kids parku najdou děti i Rotondo, tedy kolotoč s nafukovacími kruhy,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V rámci Kids parku najdou děti i Rotondo, tedy kolotoč s nafukovacími kruhy,... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Skiareál Severák v Jizerských horách tvoří dětem skladbou svých mírných svahů jakýsi cvičný revír, kde mají hlavní slovo malí lyžníci, a díky pomalým pomičkám se tu často obejdou i bez pomoci svých rodičů. Aktuálně leží na sjezdovkách kolem 50 cm sněhu a podmínky na sjezdovkách jsou velmi dobré.

Ski areál Severák je kromě části Loučky kompletně v provozu a sníh leží i mimo sjezdovky, takže se tu ke slovu navzdory letošní nepříliš přející zimě hlásí odpovědně únor. Severák jsme navštívili v neděli, a i když se tvořily na pomě fronty, sjezdovky nebyly nijak přeplněné.

Severák je u rodin s dětmi oblíbený zejména pro jejich systematické rozdělní zón areálu dle lyžařské úrovně dětí. Nejmenší děti tu začínají v Kids parku, tedy dětském parku s pojízdným pásem a slalomovými zvířaty, bezpečně oploceném od okolních sjezdovek. Děti mohou využívat slalomové prvky, nebo jen trénovat na mírném svahu bez jakýchkoli překážek.

V rámci Kids parku najdou děti i Rotondo, tedy kolotoč s nafukovacími kruhy, který tu v rámci jízdenky do dětského parku můžou využít zcela zdarma.

Severák v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 1 hod 30 min
  • Celodenní skipas dospělí (nad 18 let) 420 Kč
  • Celodenní skipas děti (6-15 let) 290 Kč
  • Celodenní skipas junioři (15-18 let) 360 Kč
  • Celodenní skipas senioři (nad 63 let) 360 Kč
  • Děti do 6-ti let 190 Kč
  • Provozní doba lanovky 9:00 – 16:00
  • Webové stránky www.skijizerky.cz
  • Parkování bezplatné, přímo pod sjezdovkami

Jakmile děti zvládají zabrzdit, mohou se klidně vrhnout na School park a následně Junior park. V obou případech jde o mírný široký svah, který je z obou stran lemovaný dětskými pomičkami. Sjezdovku v Junior parku pak mají zpestřenou i zvířátkovým slalomem na konci s podjezdovou brankou. Málokterý špunt na těchto svazích jezdil s rodiči – děti si vesele samy nebo v partě kroužily oblouky, takže to bylo, jakoby se kámoši potkaly na sídlišti na dětském hřišti, jen u toho mají na sobě lyže.

Poslední zónou je Adrenalin park, který zahrnuje dvě o trochu rychlejší pomy a dva delší modré svahy, kde už nějaký ten oblouk po hranách krájeli i dospělí lyžaři. V rámci Adrenalin parku si děti mohou vyzkoušet měřený slalom, a k dispozici je i snowpark, který je však stavěný pro zkušené skokany, nikoli pro děti. Děti si jízdu mohou zpestřit na dvou větších terénních vlnách.

Nejsportovnější sjezdovkou je na Severáku červená trať Jih, která představuje šikovný sportovní padáček, kde už se vám to trochu rozjede a bude vás to nutit k nefalšovanému carvování. Sjezdovka je ale – jak už názvu vyplývá – orientovaná na jih, takže brzy měkne a nejlépe si ji užijete hned z rána.

Nejsportovnější sjezdovkou je na Severáku červená trať Jih, která představuje...
Protože Severák si na prorodinné orientaci zakládá, najdete tu i v hlavním...

Protože Severák si na prorodinné orientaci zakládá, najdete tu i v hlavním zázemí pod sjezdovkami velkou dětskou hernu, kde si děti mohou hrát na velké hrací ploše s hračkami, nebo si u stolečku kreslit či něco vyrábět. Výhodou jsou toalety a možnost kuchyňky s mikrovlnkou přímo na patře a využít se dá i služby hlídání dětí, kdy za 2 hodiny zaplatíte 150 Kč. Vstup do dětské herny mají žáci lyžařské školy Skiaréna School zdarma, ostatní platí 50 Kč (časově není omezeno).

V hlavním zázemí vedle parkoviště dále najdete restauraci, apres ski stan, a samozřejmě pokladny a půjčovnu lyží, kde zapůjčení lyžařského setu s lyžemi, hůlkami a botami vyjde na 400 Kč/den.

Naším „gastro-tipem“ jsou tentokrát luxusní horké wafle, které se čerstvé pečou v občerstvení McKapr pod Adrenalin parkem. Wafle si můžete dát s čokoládou, karamelem, lentilkami, nebo si od milého pána můžete nechat něco nakombinovat. Tahle lahůdka vyjde na 100 Kč, ale porce vydá za oběd.

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

Vadí mi, když u nás Slováci nemluví česky, říká hlasová poradkyně

Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nazývá věci pravými jmény a je jí jedno, jestli se někdo urazí nebo se bude pohoršovat. Je dost zralá a dost zaměstnaná...

Cestu do Egypta nedoporučuji. Covid tu prodělat nechcete, říká velvyslanec

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V turistických letoviscích jsou nemocnice pro pacienty s covidem-19. Je však třeba mít dobré pojištění v případě...

SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže
SOUTĚŽ: Na koupalište bez studu? Tento cvičební program vám zaručeně pomůže

Toužíte po krásném tělu do plavek, ale nevíte, jak a kde s hubnutím začít? Zapojte se do soutěže s Fitshakerem o prémiové členství a cvičební diář.