Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tadeáš Šíma překonal na kole Afriku. Dorazil do Kapského města

Cestování

  6:00
Kapské město - Mladý cestovatel Tadeáš Šíma dorazil ve středu do Kapského města. Po sedmi měsících na cestě překonal více než sedmnáct tisíc kilometrů mezi marockým Tangerem a jihoafrickou metropolí.

Tadeáš Šíma dorazil po sedmi měsících do Kapského města. foto: Tadeáš Šíma

Tadeáš Šíma při své cestě projel devatenáct afrických států. Fanoušky o úspěšném konci své výpravy informoval ve středu prostřednictvím Facebooku. „Po sedmi měsících jsem na kole dorazil do Kapského města. Celkem rád bych to spláchnul. Přidáš se?“ vybídnul Šíma ostatní.

Na kole přes Afriku: Opravy a náhody

Na cestu se šestadvacetiletý Šíma vydal v polovině loňského listopadu. První část cesty do Tangeru urazil vlakem, kamionem a trajektem, až později nasedl na kolo. 

Jeho cestu finančně podpořilo i více než dvě stě fanoušků, kteří dohromady vybrali přes sto třicet tisíc korun. Mladý cestovatel jim za podporu slíbil například knihu s věnováním, kterou plánuje o svém dobrodružství napsat.

Tadeáš Šíma na návštěvě u Mischan a Emila.
Tadeáš Šíma dorazil po sedmi měsících do Kapského města.

O své cestě průběžně informoval fanoušky nejen na Facebookové stránce Na kole přes Afriku, ale také na serveru Lidovky.cz. Do Afriky se záměrem celou ji přejet se přitom Šíma vydal již v roce 2016, tehdy však byla jeho cesta předčasně ukončena. V hlavním městě Maroka Rabatu mu totiž někdo ukradl kolo.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat