Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tadeáš Šíma překonal na kole Afriku. Dorazil do Kapského města

Cestování

  6:00
Kapské město - Mladý cestovatel Tadeáš Šíma dorazil ve středu do Kapského města. Po sedmi měsících na cestě překonal více než sedmnáct tisíc kilometrů mezi marockým Tangerem a jihoafrickou metropolí.

Tadeáš Šíma dorazil po sedmi měsících do Kapského města. foto: Tadeáš Šíma

Tadeáš Šíma při své cestě projel devatenáct afrických států. Fanoušky o úspěšném konci své výpravy informoval ve středu prostřednictvím Facebooku. „Po sedmi měsících jsem na kole dorazil do Kapského města. Celkem rád bych to spláchnul. Přidáš se?“ vybídnul Šíma ostatní.

Na kole přes Afriku: Opravy a náhody

Na cestu se šestadvacetiletý Šíma vydal v polovině loňského listopadu. První část cesty do Tangeru urazil vlakem, kamionem a trajektem, až později nasedl na kolo. 

Jeho cestu finančně podpořilo i více než dvě stě fanoušků, kteří dohromady vybrali přes sto třicet tisíc korun. Mladý cestovatel jim za podporu slíbil například knihu s věnováním, kterou plánuje o svém dobrodružství napsat.

Tadeáš Šíma na návštěvě u Mischan a Emila.
Tadeáš Šíma dorazil po sedmi měsících do Kapského města.

O své cestě průběžně informoval fanoušky nejen na Facebookové stránce Na kole přes Afriku, ale také na serveru Lidovky.cz. Do Afriky se záměrem celou ji přejet se přitom Šíma vydal již v roce 2016, tehdy však byla jeho cesta předčasně ukončena. V hlavním městě Maroka Rabatu mu totiž někdo ukradl kolo.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat