16. listopadu 2012 9:32 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Tipy na víkend: betlémy i průvody masek

Výročí 17. listopadu na Národní třídě v Praze.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výročí 17. listopadu na Národní třídě v Praze. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

První advent se pomalu blíží, takže i víkendový program už bude ve znamení Vánoc. Můžete se s dětmi vypravit na výstavu betlémů, ochutnat víno a čokoládu a nebo zavzpomínat - v sobotu si po celé republice budou lidé připomínat Den boje za svobodu a demokracii. Server Lidovky.cz vám přináší několik tipů na víkend.

LITVÍNOV - Výstava dřevěných betlémů
Ve čtvrtek začala v Litvínově výstava německého řezbáře Hanse Lichtenbergera. Návštěvníci uvidí dřevěné betlémy i vánoční pyramidy, které jsou typické zejména pro německou stranu Krušných hor. Na místě bude k vidění velké betlém třiceticentimetrovými dřevěnými postavami a stádem ovcí. Výstava potrvá do 19. prosince.

Dřevěný betlém řezbáře Lichtenbergera vystavený v Litvínově

TÁBOR - Degustace čokolády a vína
V sobotu proběhne v Táboře první degustace vína a čokolády. Návštěvníci mohou ochutnat 12 vybraných druhů obou pochutin.

JABLONEC NAD NISOU - Vánoce na klopě
V Jablonci si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu brožů, jehlic a ozdobných špendlíků s vánočními a zimními motivy. Na výstavě bude vystaveno na pět set exponátů z muzejních sbírek z nich nejstarší pocházejí z počátku 20. století. Výstava potrvá až do ledna.

Výstava vánočních broží v Jablonci

PRAHA - Vzpomínková akce na 17. listopad
Den boje za svobodu a demokracii již tradičně mohou lidé uctít na Národní třídě v Praze. Pietní akty se uskuteční v průběhu sobotního dopoledne u Hlávkovy koleje, na Národní třídě, ale i v některých pražských chrámech, kde se budou sloužit mše.

Z Národní třídy zase vyrazí satirický průvod masek, který přichystaly občanské iniciativy Fór–um, Auto*Mat a Arnika od tí hodin. Průvod půjde od Nové scény přes most Legií na Kampu, poté přes Karlův most na Smetanovo nábřeží.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz