23. listopadu 2012 12:17 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Tipy na víkend: cukroví na zámku i pivní speciality

Vánoční cukroví - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční cukroví - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

Domácí likéry, anglický punč, ochutnávka vánočního cukroví, pivní speciality a výroba másla - nadcházející víkend přináší možnost ochutnat nezvyklé pochoutky a regionální speciality. Zajet na ně můžete třeba do středočeských Máselnic nebo do Hrádku u Nechanic. Podívejte se na několik tipů na víkend, které vám přináší server Lidovky.cz.

STAROPRAŽSKÉ VÁNOCE
Praha - Botanická zahrada PřF UK
Unikátní sto let starý kolorovaný betlém se 160 figurami, stromky s historickými vánočními ozdobami, starodávné hračky, loutky i sbírku čertů. To vše na návštěvníky čeká na výstavě Staropražské Vánoce. Proběhne tu i soutěž o nejlepší domácí likér.

ČTĚTE TAKÉ:

VÁNOCE NA ZÁMKU
Královéhradecko - Hrádek u Nechanic
O sobotách a nedělích mohou lidé navštívit vánočně vyzdobený zámeček Hrádek u Nechanic. Jako doprovodný program tu probíhá ukázka starých vánočních zvyků a tradic či historické výzdoby. Přístupná je i zámecká kuchyně, kde mohou návštěvníci ochutnat anglický punč, čaj, kávu a samozřejmě i cukroví.

Hrádek u Nechanic


MÁSLOVÁ DÍLNA
Středočeský kraj - Máslovice
V Malém máslovickém muzeu másla se návštěvníci seznámí s výrobou másla a technikou modelování máslových figurek. Na místě jsou k vidění různé druhy máselnic, odstředivek, formiček a máslenek, ale i ojedinělá expozice obalů.

PIVNÍ AKADEMIE
Plzeňský kraj - Chodová Planá
V pivovaru Chodovar mohou výletníci zažít relaxově poznávací víkend. V jednom z nejstarších českých pivovarů se seznámí s výrovou a historií piva a mohou ochutnat klasické ležáky i pivní speciality.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!