Neděle 7. března 2021svátek má Tomáš 5 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Tipy na víkend: kam na svatomartinskou husu?

Husa (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Husa (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Začátek listopadu patří již tradičně svatomartinským hodům. Pokud dáváte ale přednost aktivnímu odpočinku, vypravte se s dětmi třeba na lampionové původy. Přinášíme vám několik tip na víkendový program.

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Loučeň
Zajeďte o víkendu na zámek na Svatohubertské slavnosti, v sobotu i v neděli tu v zámeckém parku od 11 hodin probíhají slavnostní hody. Návštěvníci mohou ochutnat srnčí a dančí maso, jako doprovodný program uvidí návštěvníci výcvik loveckých psů a dravých ptáků.

Zámek Loučeň

LIBERECKÝ KRAJ - Frýdlant
Svatomartinské posvícení
začíná na zámku ve Frýdlantu v pátek od 17 hodin. Součástí slavností bude i průvod světel ze zámku na náměstí a do Špitálku a martinský jarmark. Celé město bude osvíceno dýňovou výzdobou.

PRAHA - Chodovská tvrz
S vlastnoručně vyrobenou lucerničkou na lampionový průvod k hřbitovu a zpátky. Na takový program lákají návštěvníky v Chodovské tvrzi. V pátek odpoledne bude na místě připravena výtvarná dílna a nechybí ani pohoštění. Bude 'dušičkové' - rakvičky se šlehačkou.

Lampionový průvod

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Ostrava 
Na Slezskoostravském hradě bude do neděle otevřena sladká a voňavá výstava o vývoji cukrářského řemesla a historii cukráren. Návštěvníci se dozví podrobnosti o historii čokolády, marcipánu, perníku i zmrzliny. Na výstavě je k vidění i interiér historické cukrárny i zapomenuté cukrářské nástroje a pomůcky.

Interiér historické cukrárny

VYSOČINA - Neltín
Zajeďte se s dětmi podívat na tradiční podzimní výlov neltínského rybníka. Musíte si ale přivstat, začátek je naplánovaný na sedmou hodinu. Na místě si budete moci koupit živého kapra, amura, štiku nebo candáta a ochutnat čerstvé speciality. Třeba pečeného pstruha.

Výlov rybníka (ilustrační foto)

PRAHA - Veletržní palác
V halloweenském duchu se nesou i výstavy v galeriích. Na výstavu hororových komiksů zajeďte do Holešovic. Práci švýcarského výtvarníka Thomase Otta bude vystavovat Veletržní palác. Výstava je součástí festivalu KomiksFEST!. Pro veřejnost bude přístupná od soboty.

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Tudy ne, přátelé! Příběh dvou turbínových lokomotiv Škoda byl plný řevu a ohně

Turbínová lokomotiva Škoda typ 1 TLo (označení lokomotivní řady ČSD podle... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lokomotivy se spalovací turbínou se v padesátých letech zdály být docela dobrý nápad. I v plzeňské Škodovce jeden typ...