2. listopadu 2012 12:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Tipy na víkend: kam na svatomartinskou husu?

Husa (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Husa (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Začátek listopadu patří již tradičně svatomartinským hodům. Pokud dáváte ale přednost aktivnímu odpočinku, vypravte se s dětmi třeba na lampionové původy. Přinášíme vám několik tip na víkendový program.

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Loučeň
Zajeďte o víkendu na zámek na Svatohubertské slavnosti, v sobotu i v neděli tu v zámeckém parku od 11 hodin probíhají slavnostní hody. Návštěvníci mohou ochutnat srnčí a dančí maso, jako doprovodný program uvidí návštěvníci výcvik loveckých psů a dravých ptáků.

Zámek Loučeň

LIBERECKÝ KRAJ - Frýdlant
Svatomartinské posvícení
začíná na zámku ve Frýdlantu v pátek od 17 hodin. Součástí slavností bude i průvod světel ze zámku na náměstí a do Špitálku a martinský jarmark. Celé město bude osvíceno dýňovou výzdobou.

PRAHA - Chodovská tvrz
S vlastnoručně vyrobenou lucerničkou na lampionový průvod k hřbitovu a zpátky. Na takový program lákají návštěvníky v Chodovské tvrzi. V pátek odpoledne bude na místě připravena výtvarná dílna a nechybí ani pohoštění. Bude 'dušičkové' - rakvičky se šlehačkou.

Lampionový průvod

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Ostrava 
Na Slezskoostravském hradě bude do neděle otevřena sladká a voňavá výstava o vývoji cukrářského řemesla a historii cukráren. Návštěvníci se dozví podrobnosti o historii čokolády, marcipánu, perníku i zmrzliny. Na výstavě je k vidění i interiér historické cukrárny i zapomenuté cukrářské nástroje a pomůcky.

Interiér historické cukrárny

VYSOČINA - Neltín
Zajeďte se s dětmi podívat na tradiční podzimní výlov neltínského rybníka. Musíte si ale přivstat, začátek je naplánovaný na sedmou hodinu. Na místě si budete moci koupit živého kapra, amura, štiku nebo candáta a ochutnat čerstvé speciality. Třeba pečeného pstruha.

Výlov rybníka (ilustrační foto)

PRAHA - Veletržní palác
V halloweenském duchu se nesou i výstavy v galeriích. Na výstavu hororových komiksů zajeďte do Holešovic. Práci švýcarského výtvarníka Thomase Otta bude vystavovat Veletržní palác. Výstava je součástí festivalu KomiksFEST!. Pro veřejnost bude přístupná od soboty.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz