Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Tipy na víkend: kam na svatomartinskou husu?

Husa (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Husa (ilustrační foto). | foto: Shutterstock

PRAHA Začátek listopadu patří již tradičně svatomartinským hodům. Pokud dáváte ale přednost aktivnímu odpočinku, vypravte se s dětmi třeba na lampionové původy. Přinášíme vám několik tip na víkendový program.

STŘEDOČESKÝ KRAJ - Loučeň
Zajeďte o víkendu na zámek na Svatohubertské slavnosti, v sobotu i v neděli tu v zámeckém parku od 11 hodin probíhají slavnostní hody. Návštěvníci mohou ochutnat srnčí a dančí maso, jako doprovodný program uvidí návštěvníci výcvik loveckých psů a dravých ptáků.

Zámek Loučeň

LIBERECKÝ KRAJ - Frýdlant
Svatomartinské posvícení
začíná na zámku ve Frýdlantu v pátek od 17 hodin. Součástí slavností bude i průvod světel ze zámku na náměstí a do Špitálku a martinský jarmark. Celé město bude osvíceno dýňovou výzdobou.

PRAHA - Chodovská tvrz
S vlastnoručně vyrobenou lucerničkou na lampionový průvod k hřbitovu a zpátky. Na takový program lákají návštěvníky v Chodovské tvrzi. V pátek odpoledne bude na místě připravena výtvarná dílna a nechybí ani pohoštění. Bude 'dušičkové' - rakvičky se šlehačkou.

Lampionový průvod

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ - Ostrava 
Na Slezskoostravském hradě bude do neděle otevřena sladká a voňavá výstava o vývoji cukrářského řemesla a historii cukráren. Návštěvníci se dozví podrobnosti o historii čokolády, marcipánu, perníku i zmrzliny. Na výstavě je k vidění i interiér historické cukrárny i zapomenuté cukrářské nástroje a pomůcky.

Interiér historické cukrárny

VYSOČINA - Neltín
Zajeďte se s dětmi podívat na tradiční podzimní výlov neltínského rybníka. Musíte si ale přivstat, začátek je naplánovaný na sedmou hodinu. Na místě si budete moci koupit živého kapra, amura, štiku nebo candáta a ochutnat čerstvé speciality. Třeba pečeného pstruha.

Výlov rybníka (ilustrační foto)

PRAHA - Veletržní palác
V halloweenském duchu se nesou i výstavy v galeriích. Na výstavu hororových komiksů zajeďte do Holešovic. Práci švýcarského výtvarníka Thomase Otta bude vystavovat Veletržní palác. Výstava je součástí festivalu KomiksFEST!. Pro veřejnost bude přístupná od soboty.

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...