22. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Tropický ráj. 5 důvodů, proč jet na Seychely

Seychelské ostrovy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Seychelské ostrovy | foto: Shutterstock

Seychelské ostrovy u nás nejsou známé jen díky nechvalně proslulému podnikateli Radovanu Krejčířovi. Naopak. Čím dál tím více Čechů si vybírá za cílovou destinaci své dovolené tento tropický ráj rozkládající se na 115 ostrovech, v tyrkysových vodách Indického oceánu. Svou pestrostí a rozmanitostí dokáží ostrovy zaujmout i náročného hosta. K lepší představě vám pomohou následující tipy.

1. Victoria – hlavní město s kreolským duchem

Hodiny ve Victorii připomínají ty londýnské.

I přes fakt, že Victoria patří k nejmenším hlavním městům na světě, nabízí svým návštěvníkům množství zajímavostí. Za dominantu města je považován Clock Tower, malé stříbrné věžní hodiny, jež jsou kopií známějšího westminsterského Little Benu. Victoria, pojmenovaná po královně Viktorii, se může pyšnit překrásnými botanickými zahradami, ve kterých se může návštěvník setkat s florou i faunou typickou pro Seychelské klima. Pravou ostrovní atmosféru zaručeně pocítíte na městském tržišti, kde můžete nakoupit místní suroviny, čerstvé ryby, dary moře, ovoce a spoustu dalších zajímavých věcí. Ve Victorii můžete nalézt také nejstarší seychelský kostel - St. Paul´s Cathedral.

2. Prales Vallée de Mai

Palmy, jejichž plody připomínají ženské lůno.

Prales Vallée de Mai se řadí mezi turisticky nejvyhledávanější místa Seychel. Důvodem toho je výskyt unikátní palmy Coco de Mer, která přirozeně roste pouze v tomto UNESCEM chráněném území a na malé části sousedního ostrova Curieuse. Coco de Mer se díky mnoha dávným pověstem a díky svému tvaru, připomínajícím ženské lůno, stalo symbolem Seychelských ostrovů. V dávných dobách byli evropští králové ochotni vydat celé jmění, jen aby tento plod, jehož semena mají afrodiziakální účinky, vlastnili. V dnešní době se vede pečlivá evidence o každém ořechu a pod ochrannou známkou je možné Coco de Mer dokonce zakoupit. Cena této vzácnosti se však pohybuje okolo 250 eur za kus. V pralese Vallée de Mai se můžete kromě vzácné palmy setkat s množstvím dalších tropických rostlin, ale i se zvířaty, které reprezentuje například černý papoušek, gekon zelený či praslinský hlemýžď.

3. Pohádkové pláže, které nebudete chtít už nikdy opustit

Seychelské ostrovy

Seychely jsou známé díky svým překrásným plážím, se kterými se můžete často setkat na stránkách časopisů, kalendářů či v nabídkách luxusních cestovních kanceláří. Pokud nevíte, jak si představit ráj, po návštěvě některé z místních pláží budete mít již přesnou představu. Tyrkysové vody Indického oceánu omývají neuvěřitelné pláže, tvořené bělostným pískem, jemným jako mouka. Nespornou výhodou většiny pláží je naprosté soukromí, hlava na hlavě, jak to známe například z Chorvatska, je pro toto území velkou neznámou. Před sluncem vás zde ochrání košaté palmy, které jen dokreslují idylickou atmosféru této destinace. Jedna z nejkrásnějších pláží Seychel i celého světa je pláž Anse Georgette, nacházející se v areálu pětihvězdičkového hotelového resortu Constance Hotels.

4. Lahůdky Indického oceánu aneb od každého trochu

Chobotnice - ilustrační foto.

Různorodosti obyvatelstva Seychelských ostrovů odpovídá různorodost jejich stravy. V místních pokrmech se snoubí prvky indické, čínské, evropské, africké a převážně kreolské kuchyně. Díky své lokaci disponují obyvatelé nepřeberným množstvím čerstvých ryb a mořských plodů, které umí připravit mnoha způsoby. Je prokázáno, že i notorickým odpůrcům ryb zachutnají seychelské recepty. Exotické koření a místní, vždy čerstvé suroviny – to je základ téměř každého jídla, které na Seychelách ochutnáte. Také ovoce místní produkce je neopomenutelnou součástí lokálního stravování. Milovníky piva jistě potěší, že Seychely vyrábí své vlastní pivo, které pojmenovali Sey Brew.

5. Hotelové resorty, které zaručí soukromí

Žádné hotelové komplexy, jen takzvané resorty. Pokud nevydržíte dlouho na jednom místě, můžete pohodlně objet i několik ostrovů.

Pokud patříte k těm, kteří již mají plné zuby přelidněných hotelových komplexů, ve kterých vás neustále někdo pozoruje a kde nemáte ani chvilku soukromí, jsou seychelské hotely pravým místem pro vás. Hotelovým resortem, který splňuje všechny požadavky ničím nerušené, dokonalé dovolené je i Constance Hotels, vlastnící dva komplexy a to konkrétně Constance Éphelia na ostrově Mahé a Constance Lémuria na Praslinu, k němuž náleží překrásná pláž Anse Georgette. Hotely jsou koncipovány tak, aby co nejvíce zachovaly přirozený ráz původní krajiny, které se snaží přizpůsobit. Resorty, spolu se svými zaměstnanci, kteří jsou z větší části domorodí, vám pomohou dokonale poznat místní zvyky a seznámí vás s životem v tomto ráji.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz