4. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Úlet v Las Vegas: tady se nikdy nespí

Pohled na Las Vegas | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na Las Vegas | foto: Profimedia

Divoké tempo nejslavnějšího centra zábavy a hazardu stojí na jednoduchém triku: své návštěvníky udržuje v pozornosti neustálou akcí, výstřednostmi a přeháněním všeho druhu 24 hodin denně sedm dnů v týdnu 365 dní v roce.

Neonový bulvár

Hlavní promenádu Las Vegas Boulevard lemují kýčovité kopie slavných monumentů -od Eiffelovky přes sochu Svobody až po egyptské pyramidy.

Jako kdyby se někdo rozhodl, že ve městě uprostřed vyprahlé pouště musí všichni úžasem a vysílením padnout. Možná si řeknete "Fascinující místo!", až se budete prodírat napříč městem nekončícími davy v nejkoncentrovanější záři neonů světa. Hlavní promenádu Las Vegas Boulevard lemují kýčovité kopie slavných monumentů -od Eiffelovky přes sochu Svobody až po egyptské pyramidy -, nepřeberné množství barů a pózující "Elvisové" na každém rohu. To vše na pozadí impozantní kulisy pouští a hor.

Hotelové přetížení

Hotel Bellagio s baletem vodotrysků v Las Vegas

Pravá, bizarní podstata Vegas spočívá v tom, že jde vlastně o shluk vzájemně propojených hotelových komplexů. Patnáct z nich také patří mezi dvacítku těch světově největších. Za návštěvu určitě stojí hotel Bellagio s baletem vodotrysků každou čtvrthodinu nebo Venetian, vybudovaný podle Benátek, se sítí vnitřních kanálů s gondolami i zpívajícími gondoliéry. Pokud zajdete do jakéhokoli kasina, pozor na čas: žádné nemá okna, takže vás cvrkot žetonů snadno pohltí na spousty hodin.

Mystérium du Soleil

Slavný cirkusový projekt Cirque du Soleil


Vysokého umění město hříchu moc nenabízí, s výjimkou Guggenheim Hermitage Musea se sbírkou pravých Picassů, Cézannů či Matissů (ve Venetian). Hned pět scén tu alemá slavný cirkusový projekt Cirque du Soleil a unikátní představení, která jsou ve světě k vidění jen zřídka, tu můžete navštívit každý večer. Například slavné Mystere, kombinaci unikátní akrobacie a francouzské cirkusové magie (hotel Treasure Island), či zábavnou kombinaci tance, akrobacie a živé hudby Viva Elvis, věnované Elvisovi Presleymu (Aria Resort&Casino, www. cirquedusoleil.com).

Před kolapsem a po něm

V Las Vegas lze shopovat podél

Než roztočíte ruletu, můžete pustit pár dolarů také ve zdejších nákupních palácích. Kilometrové obchodní pasáže často vyplňují prostor mezi hotelovými komplexy. "Zážitkově" lze shopovat podél "benátských kanálů" ve Venetian, v hotelu Caesars Palace ve stylu Forum Romanum, výhodný nákup pak slibuje gigantický Las Vegas

Štěpánka Strouhalová

Najdete na Lidovky.cz