Pátek 27. května 2022, svátek má Valdemar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ústí nad Labem láká turisty na značky a rodáky

Cestování

  7:00
ÚSTÍ NAD LABEM - Stotisícové Ústí nad Labem zahajuje novou turistickou sezonu. Přilákat více návštěvníků na památky a atrakce chce mimo jiné prostřednictvím soutěže o ceny. Město také pokračuje v projektu Slavné lokální značky města Ústí nad Labem. Propagovat severočeskou průmyslovou metropoli by měli pomoci známí rodáci, kteří vystoupí v divadelním talk show.

Ústí nad Labem foto: wikipedia.org

Začátek sezony se v Ústí ponese v duchu soutěže o ceny. Pokud se chce někdo zúčastnit, stačí navštívit v určitý den danou památku a vstupenku poté odevzdat v informačním centru.

ČTĚTE TAKÉ:

"Na konci dubna budeme losovat o velmi zajímavé ceny jako je večeře pro dvě osoby, jednorázová rodinná vstupenka do zoo nebo lístky na hrad Střekov," uvedla náměstkyně primátora Zuzana Kailová. V sobotu se už otevřel návštěvníkům hrad Střekov, následovat budou akce ve skanzenu v Zubrnicích či na vyhlídkovém zámečku Větruše.

"Společně s muzeem budeme 21. dubna pořádat degustační soutěž Nebuď bábovka a upeč mušli!, což je velké klání v pečení místní tradiční makové pochoutky," řekla Kailová. Muzejníci program obohatí o komentované prohlídky expozic a soutěže pro děti i dospělé.

Přilákat turisty do průmyslem známého města chce radnice také pomocí lokálních značek. "Projekt jsme zahájili už loni a letos bude pokračovat, propagovat budeme další slavné značky nebo ty, které jsme už představili, ale jiným způsobem," popsala náměstkyně.

Domov má v Ústí nad Labem například slavné mýdlo s jelenem, značky Elida, Stará myslivecká, Zlatopramen a další.

Tahákem by měl být podle Kailové večer v ústeckém Činoherním studiu věnovaný známým ústeckým rodákům. Zábavnou talk show nazvanou Café U Jelena aneb jak se stát ústeckou značkou povede 28. dubna herec Jiří Maryško. Zpovídat bude spisovatele Josefa Formánka, herce Marka Taclíka a horolezkyni Zuzanu Hofmannovou.

Autoři: ,

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat