10. června 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

V černobílém do ZOO a narozeniny Maxipsa Fíka

Tapír čabrakový | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tapír čabrakový | foto: Petr Rošický

PRAHA Pražská ZOO se o víkendu zřejmě změní z pestrobarevné na černobílou. Na počest svého tapíra totiž pořádá zajímavou akci: přijďte v černém nebo bílém a vstup máte za korunu. Pro ty, kteří dávají přednost umění, je tu opět Muzejní noc. A na své si přijdou i děti nebo milovníci hudby.


Nejkrásnější výlety

Pravčická bránaCestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Česku, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE


Do ZOO v černobílém a za korunu
11.6., 11:00, Praha - Troja
Pražská zoologická zahrada bude tuto sobotu vítat nového samce tapíra čabrakového Nika. Návštěvníci, kteří dorazí oblečeni v bílém nebo černém, získají vstup za 1 korunu. Navíc se v 11 hodin mohou zúčastnit zajímavého happeningu - lidé se poskládáním svých těl pokusí o vytvoření originální podobizny tapíra čabrakového. Společná fotografie pak bude umístěna u výběhu tapírů. Sobotní program připomene kromě vzácných tapírů také chov orlosupů bradatých. Více informací ZDE.

Muzejní noc v Praze
11.6., 19:00 - 01:00, Praha
Muzea nikdy nepsí, a už vůbec ne tuto sobotu. Od sedmé hodiny večerní si můžete vychutnat ojedinělou atmosféru už osmého ročníku unikátního kulturního festivalu. Letos se do akce zapojilo rekordních 34 institucí, které ve více než 60 objektech zpřístupní návštěvníkům své expozice a výstavy. Na tiché našlapování kolem vitrín ale zapomeňte, mnoho sálů se promění v divadelní jeviště, výtvarné ateliéry, dětské herny nebo hudební kluby. Muzea tuto sobotu neožijí jen v Praze, ale i v Semilech, Valašském Meziříčí, v Týnci nad Sázavou, v Českém Krumlově, v Kořenově a na dalších místech. Více informací ZDE.

Čtěte také:Pražská Muzejní noc (2008).

Avon pochod proti rakovině prsu
11.6., 12:00, Praha
Chůzí pro dobrou věc. Koupí vstupenky (trička za 300 Kč) a procházkou ze Staroměstského náměstí ke Žlutým lázním (necelých 5 km) podpoříte projekty boje proti rakovině prsu. Pochodu se opět zúčastní všech deset ambasadorek projektu – Monika Absolonová, Dara Rolins, Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová, Simona Stašová, Lenka Termerová, Mahulena Bočanová, Martha Issová, Lucie Borhyová a Tereza Brodská. Více informací ZDE.

Mezi Budějovicemi a Hlubokou na dračích lodích
11.6., od 12:00, České Budějovice, Hluboká nad Vltavou
Zbrusu nová, devět kilometrů dlouhá, vltavská vodní cesta mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou nad Vltavou bude v sobotu otevřena veřejnosti. Lidé se mohou těšit na prohlídku plavební komory, jez, přístav, sklopný most, dračí lodě, motorový člun i velkou výletní loď.
Dračí loď - ilustrační foto

Největší festival rekordů a kuriozit v Evropě
10.6. a 11.6., celý den, Pelhřimov
Milovníci rekordů a kuriozit by se o víkendu měli vypravit do Pelhřimova. Na zdejším náměstí bude opět probíhat ojedinělý festival, při němž vzniknou desítky rekordů, které budou následně zapsány i do Guinnessovy knihy rekordů. Festivalu se tradičně zúčastní tisíce lidí, pořadatelé připravili i bohatý doprovodný program, například koncert bratrů Ebenů. Více informací ZDE.

Pokus o největší piknik v Česku
12.6., 9:00 - 15:00, Tábor
V Táboře tuto neděli proběhne pokus o největší piknik v Česku. Nezapomeňte na deku a košík, jídlo můžete pořídit na místním farmářském trhu. K jídlu a pití bude hrát DJ Mushroom a kapela Fallin Leaves, k pokusu o rekord má dojít přesně v pravé poledne. "Piknikáři" se mají scházet u Sídliště nad Lužnicí. Více informací ZDE.
Piknikový koš - ilustrační foto

Na pivo do Trutnova
11.6., celý den, Trutnov
Už osmý ročník pivního festivalu se uskuteční v Trutnově. Za vstupné 99 korun ochutnají návštěvníci pivo z deseti pivovarů, uvidí přehlídku automobilových veteránů, čeká je tombola a koncerty Věry Špinarové, Xindla X a Jaroslava Hutka. Více informací ZDE.

Narozeniny Maxipsa Fíka v Kadani
11.6., celý den, Kadaň
Kadaň o víkendu ovládne narozeninová oslava Maxipsa Fíka. Kromě oslavence se děti mohou těšit na malování na obličej, jízdu na koních, lampionový průvod, Maxim Turbulenc, Čarování s Harry Potterem a mnoho dalšího. Více informací ZDE.

Víkend ve znamení hudby

Jamrock v Žamberku
9. - 11.6.,16:00 - 1:30, Žamberk
Milovníci hudby by měli zamířit do Pardubického kraje, kde na ně čeká festival Jamrock. Mezi hlavní hvězdy programu patří Reef, Wohnout, Marta Jandová s Die Happy, TrasHtuCada, Dan Bárta, Lenka Dusilová, Eggnoise, David Koller a mnoho dalších. Více informací ZDE.

Sonisphere v Milovicích
11.6., od 12: 30, Milovice,
Pro posluchače tvrdší muziky je tu festival Sonisphere, který letos představí Iron Maiden, Korn, Mastodon a Cavalera Conspiracy. Více informací ZDE.


terTereza Houdková

Najdete na Lidovky.cz