Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skipasy ze Špindlerova Mlýna budou platit i v Tatrách

Cestování

  15:00
BRATISLAVA - Vícedenní a sezonní skipasy slovenské společnosti Tatry mountain resorts budou moci lyžaři využít nejen v areálech provozovaných firmou v zemi pod Tatrami, ale také ve Špindlerově Mlýně.
Lyžování- ilustrační foto.

Lyžování- ilustrační foto. foto: Shutterstock

Největší český skiareál získala TMR spolu s firmou SMMR do dvacetiletého pronájmu. "Všechny deseti, 15denní a sezonní lístky budou platit jak ve Špindlerově Mlýně, tak ve všech našich střediscích," řekl předseda představenstva TMR Bohuš Hlavatý na dotaz. TMR provozuje na Slovensku největší lyžařské areály ve Vysokých a Nízkých Tatrách.

Ceny skipasů

Desetidenní skipas, který si jeho majitel nemusí vyčerpat najednou, stojí v předprodeji 260 eur (6600 korun). Lístek na 15 dnů přijde na 310 eur (asi 7900 Kč) a sezonní permanentka na 350 eur (asi 8900 Kč). Tyto skipasy lze použít v sedmi největších lyžařských střediscích na Slovensku.

Od rozšíření platnosti skipasů si společnost slibuje přilákat více českých návštěvníků na Slovensko, kde provozuje více vleků a sjezdovek, než je v Špindlerově Mlýně. "Věříme, že část zákazníků se nám podaří přitáhnout na Slovensko," poznamenal Hlavatý. Návštěvníci z Česka a Polska jsou nejvýznamnější zahraniční klientelou pro TMR, která počítá se zahájením lyžařské sezony začátkem prosince.

TMR před nadcházející sezonou investovala do rozvoje svých středisek 44 milionů eur. V největším lyžařském areálu v Jasné v Nízkých Tatrách otevře tři nové lanovky, kterými propojí severní a jižní část střediska pod horou Chopok. Novinkou bude zejména lanovka s kabinkami zavěšenými na dvou lanech, jež umožní provoz i při silnějším větru.

ČTĚTE TAKÉ:

Právě rozsáhlými investicemi TMR už dříve odůvodnila zdražení lístků na vleky a lanovky v Jasné. Například cena denního skipasu pro dospělého tam v hlavní sezoně stoupne o dvě eura na 33 eur. Ve Vysokých Tatrách společnost provozuje sjezdovky v Tatranské Lomnici, na Štrbském plese a ve Starém Smokovci.

Autoři: ,

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Mohlo by vás zajímat