17. června 2011 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Víkend ve vzduchu. Letadla se předvedou

North American T-6G Texan  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy North American T-6G Texan | foto: Memorial Air Show

Silné letecké stroje budou o víkendu brázdit vzdušný prostor nad celou republikou. V Roudnici nad Labem se můžete kochat pohledem na historické letouny, u Rokycan se budou prohánět vzdušné síly Armády České republiky, nad Bezdězem zase horkovzdušné balóny. Stačí si jen vybrat.

Historická letadla v Roudnici
18. - 19. června, Letiště Roudnice nad Labem, http://memorialairshow.webnode.cz

Přelet historických letadel v Roudnici nad Labem (ilustrační foto)

Několik unikátních letadel z druhé světové války i poválečného období mohou vidět o víkendu návštěvníci letiště v Roudnici nad Labem na Litoměřicku. V rámci tradiční akce Memorial Air Show, která se zde koná každé dva roky, své stroje předvede i česká armáda. Lidé se mohou těšit na stíhačky z druhé světové války, jako jsou například americké stroje Mustang a Corsair či ruský Jak-3. Na letišti se představí i britská proudová stíhačka Vampire vyvinutá za druhé světové války, ale nasazená až v poválečném období. Bombardéry zde bude zastupovat stroj Mitchel nebo torpédový Avanger.

Vojenská přehlídka
18. června, 9 až 16 hodin, Strašice u Rokycan (Vojenský výcvikový prostor Bahna), www.bahna.eu

Kolový obrněný transportér Pandur II.

Pokud vás láká vojenská technika, vypravte se do Strašic u Rokycan. Koná se tam každoroční akce Bahna, kterou pořádá Velitel společných sil a Nadace pozemního vojska AČR. K vidění budou průlety vzdušných sil, seskok výsadkářů a přehlídka techniky české armády.

Balóny nad Bezdězem
15. - 18. června, Mladá Boleslav, Bělá pod Bezdězem, www.bcbh.cz

Výlet balonem nad nočním Brnem.

Nebe nad Bělou pod Bezdězem na pět dnů ovládly horkovzdušné balony. Účastní se 10. ročníku Bělského balonového hemžení. Pět dnů každé ráno nebo večer bude nad Mladou Boleslaví, hradem Bezděz a Máchovým jezerem atraktivní podívaná. Akce začala už ve středu. Na pátek jsou připraveny dva ranní lety. Jeden bude z Mladé Boleslavi a druhý z Bělé pod Bezdězem. V sobotu ranní let není, večer se ale bude konat světelná show, při níž budou hrát hlavní roli opět balony. Aktuální informace o místech startů budou k dispozici na internetových stránkách.


Nejkrásnější výlety

Posázavský pacifik (ilustrační foto)Cestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Čechách, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE

Najdete na Lidovky.cz