Výlet do Itálie. Zběsilí řidiči a dřímající Vesuv

Pohled na Vesuv z Pompejí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na Vesuv z Pompejí | foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Na jednu z činných sopek na evropském kontinentu jsme se původně chtěli vydat pěšky. Cesta ke kráteru se dá z Pompejí zdolat za odpoledne, z městečka Herculaneum za pár hodin. Nakonec ale zvítězila únava po prohlídce Pompejí a na Vesuv jsme vyrazili organizovaně přímo odtud. I tak to byl ale zážitek.

Abychom ušetřili čas i bolavé nohy, zakoupili jsme si lístek na autobus, jízdu autem, které vypadalo jako vojenský náklaďák a vstupné na kráter. První cesta z Pompejí moc pohodlná nebyla. Italové zřejmě plní autobusy až do chvíle, kdy jsou plné k prasknutí.

S italským stylem jízdy se z dvacetiminutové cesty stal boj o "přežití". Drželi jsme se, čeho to šlo, v jednu chvíli dokonce sebe navzájem. Autobus nás vyvezl pod Vesuv, kde jsme vyměnili nepohodlný autobus za zelený náklaďák, kterým by klidně mohli jezdit vojáci. Čekala nás klikatá cesta k vrcholu.


Pohlednice z cest na větší mapě

Rozjezd byl opatrný, za to zatáčky nahoru "řezal" řidič ve velké rychlosti. Nebo se nám to tak alespoň zdálo. Zprvu jsme neviděli nic, ve chvíli, kdy jsme se dostali výš, jsme si ale nepřáli nic jiného než nevidět. Náklon do zatáček nebyl zrovna příjemný.

Výhled jsme si užili, až když nás řidič vysadil před závěrečným mini výšlapem ke kráteru. Rozhled z Vesuvu byl velkolepý. Moře, slunce, špinavá Neapol pod námi a pohled do kráteru, ze kterého se kouřilo. Hned bychom se vrátili.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Alena Pecháčková

Autor

Alena Pecháčkováalena.pechackova@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz