11. května 2013 22:59 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Výlet do rozkvetlého Keukenhofu, království tulipánů

Nezapomenutelný zážitek nabízí návštěvníkovi květinová zahrada Keukenhof. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nezapomenutelný zážitek nabízí návštěvníkovi květinová zahrada Keukenhof. | foto: Petra Svobodová

Mezi mladými lidmi je Nizozemí oblíbené především pro své coffee shopy. Já jsem se však letošní výlet do Nizozemí rozhodla pojmout trochu netradičně. Mou hlavní zastávku představovala květinová zahrada Keukenhof, nacházející se nedaleko městečka Lisse, která je díky své gigantičnosti též nazývaná ‚Zahradou Evropy‘.

Se svými 32 hektary představuje největší zahradu svého druhu v Evropě. Mé prvotní obavy, že jsem příliš mladá na to, abych dokázala náležitě ocenit a vychutnat krásy, které tato zahrada nabízí, se rozplynuly hned po vstupu do parku. Očarována barevnou krásou nekonečných a nepřeberných barevných variací tulipánů, narcisů a hyacintů, jsem si v parku připadala i po několika hodinách. Pastva nejen pro oči, ale i čichové buňky.


Pohlednice z cest na větší mapě

I přes můj nepříliš pozitivní vztah k focení jsem nakonec ani já neodolala a nechala se strhnout touhou zachytit chvilkové momenty také ve fotografii. Největší vzpomínky na pohádkovou zahradu si však návštěvník odnese v mysli. Dechberoucí, vábivě voňavá a především pohádkově krásná je tulipánová zahrada Keukenhof, která nadchne a pohladí na duši. Ideální místo, kde mladí, staří, páry i rodiny mohou strávit celý den.

Zahrada je zrakům návštěvníků zpřístupněná každoročně na období dvou měsíců. Kdo si chce ještě letos vychutnat tuto podívanou, měl by si pospíšit, protože se park uzavírá už 20. května.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Petra Svobodová

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?
Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích prodávají dětská líčidla. V Česku už dokonce najdete i specializované salony, kde dětem udělají manikúru nebo pedikúru. Jak vysvětlit dnešním dětem, že na líčení mají dost času?