Čtvrtek 29. července 2021, svátek má Marta
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vysoké Tatry. Nejdelší sjezdovka i jízda na skútru

Cestování

  6:57
Lomnica - Vysoké Tatry zahrnují známé resorty Tatranskou Lomnici a Štrbské pleso, které jsou od sebe vzdálené cca 20 minut autem. V Lomnici si užijete přes 5 km dlouhý sjezd nebo výhled z Lomnického štítu, na Štrbském plese zas najdete snowpark a akční aktivity jako je jízda na tubingu nebo na skútru.

Vysoké Tatry zahrnují známé resorty Tatranskou Lomnici a Štrbské pleso, které jsou od sebe vzdálené cca 20 minut autem. foto: Tomáš Rucký

Tatranská Lomnica

Lomnica se chlubí nejdelší sjezdovkou na Slovensku, která tu vede z Lomnického sedla s převýšením až 1300 m a dohromady dá do délky 5500 m. První třetina tratě je černý přehledný padák, následuje členitá červená a poslední třetinu představuje široká modrá.

Prostřední „patro“ Lomnice zahrnuje rychlé červené sjezdovky, které jsou jen zlehka členité. Tato část je nejfrekventovanější a na některých křižovatkách je potřeba brzdit, takže tyto pisty bývají boulovité jako první.

Prostřední část zahrnuje na trati Čučoriedky veřejný měřený slalom, který je od sjezdovky bezpečně oplocený. Je postavený plynule, takže ho zvládnou i lyže s větším radiusem.

Vysoké Tatry zahrnují známé resorty Tatranskou Lomnici a Štrbské pleso, které...
Vysoké Tatry zahrnují známé resorty Tatranskou Lomnici a Štrbské pleso, které...

Spodní patro zahrnuje 4 široké modré sjezdovky, které jsou opravdu velmi mírné a svou rozlehlostí spíš připomínají lyžařskou pláň. Vlídné svahy této části jsou často využívané kurzy lyžařských škol.

Neobyčejným zážitkem je výjezd vysutou 15-ti místnou kabinou na vrchol Lomnického Štítu do výšky 2 634 m. Kabinka jezdí každých 20 minut a jízdu je potřeba dopředu rezervovat. Na „Lomničáku“ si pak můžete vychutnat výhled i kávu z kavárny Dědo naráz.

Teplé jídlo najdete například v samoobslužné restauraci na Skalnatém plese, která kromě klasické „střediskového smažáku“ nabídne i tradiční slovenskou kuchyni jako jsou strapačky s kapustou nebo brynzové halušky. V nabídce jsou i saláty a dezerty a ceny hlavních jídel se pohybují mezi 7 až 8 eury.

Děti se v Lomnici jistě nadchnou pro indoorový park Kamzíkovo, kde najdou jedno obrovské překážkové bludiště protkané prolézačkami, tunely a klouzačkami. V Kamzíkově se dá zakoupit i drobné občerstvení, suvenýry nebo drobné sportovní vybavení jako jsou čepice a šály. Vstup je zdarma a herna je otevřná od 10 do 15 hod.

Štrbské pleso

Sjezdovky na Štrbském plese mají sportovní charakter a jejich úvodní části představují typické dálnice. Tratě se zhruba v polovině jen lehce zaklikatí a pak už následují dojezdy k nástupní stanici čtyřsedačkové lanovky.

Dětské lyžařské parky najdete jak v Tatranské Lomnici, tak na Štrbském plese. V obou případech jsou k dispozici pojízdné pásy, slalomová zvířata, podjezdové branky a samozřejmě i služby instruktorů.

Vysoké Tatry v kostce

 • Vzdálenost z Prahy 562 km
 • *Celodenní skipas dospělý 35 eur
 • Celodenní skipas Junior (roč. 2001 - 2009) 31 eur
 • Celodenní skipas dítě (roč. 2010 a mladší) 27 eur
 • Webové stránky střediska www.vt.sk
 • Parkování: Tatranská Lomnica - zdarma vedle nástupní stanice
 • Štrbské pleso - zdarma u hotelu FIS (malá kapacita), zdarma centrální parkoviště nad železniční stanicí (možnost skibusu do střediska)
 • *v hlavní sezoně od 26.12.2016 do 3.4.2016 na pokladně
 • Sleva při koupi skipasu dopřed

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!