27. ledna 2011 15:25 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Za lyžováním do Tater. Zdejší sjezdovky a krajina vás dostanou

Lyžaři ve slovenských Tatrách | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lyžaři ve slovenských Tatrách | foto: Profimedia/Jasna.sk

Kdo se rád rozhlíží z ledovců v rakouských Alpách, měl by zkusit i výhled z Lomnického štítu – je neméně úchvatný. Důvodů, proč na lyže zamířit právě do Vysokých nebo Nízkých Tater, je ale víc. Jsou jiné, levnější a mnohým Čechům nabízejí nostalgii společné minulosti.

Tatry nabízejí kvalitní lyžování

Kvalitní lyžování na jednotný skipas

Možná jste ty reklamy už viděli: animované postavy v nich měkkou slovenštinou lákají na lyžařský zážitek. Dá se jim věřit, v Tatrách do moderních technologií investovali miliony eur. V těch Vysokých, v Tatranské Lomnici, najdete třeba trať s největším převýšením na Slovensku, Nízké zase nabízejí například pětihvězdičkový resort Jasná, který je se svými 36km sjezdovek největší ve střední Evropě. Ale nemusíte váhat, kam se vydat, desetidenní skipas za 200 eur platí jednotně pro Nízké i Vysoké Tatry.

Hotel Tri Studničky a stojí v Demänovské dolině pod Chopkem

Kulinářský zážitek nedaleko svahu
Je to patrné u každého svahu: k Tatrám už hotelový i servisní komfort patří. Jeden z hotelů ale převyšuje svou pověstí všechny ostatní, jmenuje se Tri Studničky a stojí v Demänovské dolině pod Chopkem. Kouzlo mu dodává útulné, malebné prostředí i luxusní interiér, ovšem ta největší pýcha se skrývá v kuchyni. Té totiž šéfuje Roman Kováč, který loni vyhrál soutěž o nejlepšího kuchaře na Slovensku. Gastronomický požitek, který by bylo škoda si nechat ujít.

Aqua park Tatralandia

Zábavná Tatralandia
Do Tater se v zimě nejezdí jen za lyžováním a krásnou přírodou, většina hostí se chce pobavit i jinak. Rekreační středisko Tatralandia v Liptovském Mikuláši se snaží právě jim vyjít vstříc a soudě podle zájmu turistů se mu to daří. Kromě sportovních a herních aktivit tu najdete velký aquapark s řadou bazénů a vodních atrakcí. Pokud vám nestačí zajet jen na den, zkuste srubové westernové městečko s Indiánskou osadou, Rybářskou zátokou, Skautským táborem, Řemeslnickým dvorem nebo Romantickou zahradou.
Skalnaté pleso

Tam, kde kdysi uvízl Anděl
V létě se hladina Štrbského plesa třpytí jako zrcadlo, v zimě zasněžené vrcholky Lomnického štítu připomínají ostrůvky v oceánu bílých mračen. I když tu stopy po ničivé vichřici z roku 2004 jsou stále patrné, stejně vás kouzelný rozhled i zdejší krajina dostanou. Tatry v mnozích Češích stále probouzejí nostalgii. Stačí vyjet lanovkou ze Skalnatého plesa do míst, kde uvízl filmový Anděl, nebo se vrátit na místa, která znáte z dětství... V Tatrách jich je dost.

Najdete na Lidovky.cz