Za sluncem do Korutan. Najdete tu i termály

Horské sedlo Turracher Höhe spojuje skvělé lyžařské podmínky s působivou krajinou a komfortním zázemím. Středně dlouhé, většinou červené sjezdovky o celkové délce 38 km. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Horské sedlo Turracher Höhe spojuje skvělé lyžařské podmínky s působivou krajinou a komfortním zázemím. Středně dlouhé, většinou červené sjezdovky o celkové délce 38 km. | foto: KÄRNTEN WERBUNG - STEINTHALER

Jsou krajinově přepestré, s ledovci i jezery, vedou v průměrném ročním počtu hodin slunečního svitu a jejich obyvatelé jsou velmi srdeční. I proto si Korutany oblíbili také čeští lyžaři, přestože tu jsou jen dvě velká lyžařská centra.

Nassfeldský závod pro vás

V Nassfeldu se koná veřejný závod ve sjezdu s názvem Schlag das Ass (Přebij eso).


Moderní účelně uspořádané středisko Nassfeld se 111 km různorodých sjezdovek na hranici rakouských Korutan a Itálie nabízí univerzální lyžařské kvality. Unikátem Nassfeldu je nejdelší veřejný závod ve sjezdu s názvem Schlag das Ass (Přebij eso) - celková délka závodu je 25,6 km a trať kombinuje sjezdovky s výjezdy lanovkami. Rozhodující je celkový čas. Patronem závodu je bývalý známý závodník Assinger, který je slovní hříčkou přítomen i v názvu závodu. Startuje se v sobotu 28. ledna a uzávěrka přihlášek je v pondělí 23. ledna - přihlásit se můžete i vy.

Nové tratě na klidném ledovci

Mölltaller Gletscher je nejméně rušný rakouský ledovec.


Mölltaller Gletscher je nejméně rušný rakouský ledovec, a zvláště ve vrcholu zimy, kdy lyžaře odrazují - někdy plané, někdy oprávněné - obavy z příliš mrazivého počasí, si tu zalyžujete téměř nerušeně. Mölltalský ledovec pokrývá přehledný svah třítisícovou horou Schareck a nese tratě všech náročností, v neledovcovém okolí jsou pak i freeridové možnosti. Lyžařský areál, přístupný pouze metrem, se letos rozrostl o nové sjezdovky a čtyřsedačku naproti ledovcovému svahu, čímž se celková délka tratí natáhla na atraktivních 71 km.

Do Alp nejen za sněhem

V Korutanech si můžete užívat i termálních pramenů.


Do klidného zákoutí Korutan obklopeného oblými vrcholy pohoří Nockberge se jezdí nejen lyžovat, ale také si užívat termálních pramenů. Bad Kleinkirchheim patří mezi nejvýznamnější lyžařské lázně celých Alp. Jsou zároveň domovem legendárního závodníka Franze Klammera - navzdory po něm pojmenované černé trati je ale většina ze 103 km zdejších sjezdovek vyladěna spíše pohodově a potěší ty, kdo mají v oblibě příjemně červené sjezdy.

Nejdelší černá za domácí ceny

Občerstvení je dostupné za mírnější ceny.


Na hoře Goldeck nad městem Spittal an der Drau se rozkládá velmi sportovní středisko, které využívají hlavně místní. To poznáte i podle toho, kolik zaplatíte za místní občerstvení - je dostupné za mírnější ceny „pro domácí“. Už z dálky je vidět linka 8 km dlouhé, náročně členité sjezdovky směřující do údolí, nejdelší černé tratě v Rakousku. V areálu letos přibyly dvě komfortní lanovky, kabinka a šestisedačka, které spolu s další sedačkou obsáhnou většinu z 30 km sjezdovek.

Nej tipy: 101 nejlepších lyžařských středisek

Magazín LN 101 nejlepších lyžařských středisek v Evropě.

Nejlepší lyžařská střediska, nejdelší sjezdovky i nejkouzelnější velehorská zákoutí, o tom všem se dočtete ve speciální magazínu Lidových novin 101 nejlepších lyžařských středisek v Evropě. Navíc získáte skipas zdarma.

Více informací najdete ZDE

Radek Holub, časopis SNOW

Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet
Tři nejčastější dětské nemoci: Jak jim rozumět a předcházet

Kašel a smrkání, vyrážka a bolest bříška. S těmito zdravotními problémy se pediatři ve svých ordinacích setkávají nejčastěji a potrápí kdejakého starostlivého rodiče. Jaký je jejich standardní průběh, kdy hrozí případné komplikace a lze nákazám předcházet?

Najdete na Lidovky.cz