Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za wellness do Německa. Vybere si každý

Cestování

  16:16
Ten, kdo touží po skutečném hýčkání těla, mysli a duše, najde v Německu širokou paletu wellness nabídek. Aby se v nesčetných nabídkách vyznal, jsou cennou orientační pomůckou německé wellness certifikáty. Jsou zárukou přísného dodržování důležitých požadavků na kvalitu.
Masáž (ilustrační foto)

Masáž (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Ochranná značka kooperace hotelů Wellness-Hotels-Deutschland je "wellness strom". Ten zaručuje nejen čtyř- až pětihvězdičkovou úroveň hotelů, které jsou do této kooperace zařazeny, ale garantuje i velké lázeňské a wellness zóny, pestrou nabídku kultury a zážitků, a také wellness vitální kuchyni na gurmánské úrovni.

Například hotely na pobřeží se v Německu specializovaly na thalassokúry pomocí mořské vody a řas, masáže pískem z dun nebo omývání mořskou pěnou. Sportovní program láká na nordic walking, jízdu na kajaku, plachtění, surfování a vyjížďky po plážích na koních. Oproti tomu v bavorském přírodním ráji hýčkají hosty saunou s poléváním bylinkami, koupelemi v senu z horských lučin a masážemi z bavorského medu. Milovníci sportu využijí zdejší nádherné horské prostředí k alpskému lyžování a jízdě na běžkách, pěší turistice, horolezectví, šplhání a jízdě na horských kolech.

Záruka kvality

WellVital je jednak značka, která vznikla v Bavorsku a zároveň také titul, který smějí nést jen hotely a místa, která vyhovují maximálním nárokům na kvalitu. Ke kritériím kvality WellVital se v Bavorsku zavázalo celkem 111 hotelů a 37 obcí, které nabízejí prvotřídní možnosti hýčkání, fitness a odpočinku pro zdraví.

Příznivci wellness mohou svou chuť do života nejpříjemnějším způsobem regenerovat v Bádensku-Württembersku, Bavorsku, Severním Porýní-Vestfálsku a Dolním Sasku. V těchto oblastech se můžete spolehnout na pečeť kvality Wellness Stars. Ta se dělí do tří kategorií: Wellness Stars hotely, Wellness Stars termální lázně a Medical Wellness Stars. Ve všech oblastech se uděluje tři až pět hvězdiček. Podle tohoto systému bylo v Německu certifikováno zhruba 55 hotelů, více než 20 termálních lázní, deset zařízení medical wellness a dva rezorty. Návštěvníky lákají k relaxaci a zotavení kreativními a kompetentními wellness nabídkami i nádherným okolím.

Wellness (ilustrační foto)

Několik tipů na hotely
A kam konkrétně se můžete za wellness službami vypravit? Uprostřed rezervace přírodního parku Pfälzerwald v Severních Vogézách se u malého lesního jezera nachází hotel Seehaus Forelle Haeckenhaus. Je dokonalým útočištěm pro všechny, které trápí stres. Mohou zde "vypnout" při vydatných procházkách nebo při rybaření. Hotelová budova s dvaceti pokoji je inovativně utvářena a byla několikrát vyznamenána designérskými cenami. Právě prostá elegance dovoluje soustředit se na to podstatné, totiž na sebe samotné. Nabídky jako kurzy tai-či a lov ryb na umělé mušky pečují o fyzické a duševní uvolnění. Seehaus Forelle tak nabízí ideální předpoklady pro načerpání nové energie a síly, abyste se čerství a odpočinutí mohli opět vrhnout do všedního života.

Kameha Grand Bonn včleňuje do přírodní kulisy porýnské krajiny a otevírá krásný pohled na pohoří Siebengebirge v Severním Porýní-Vestfálsku. Design tohoto lifestylového hotelu je dílem Marcela Wanderse, "rockové hvězdy mezi designéry". Zvláštní kapitolou jsou jeho tematické suity. Je zde "Hero suita" se vším vybavením moderní kanceláře, "Fair Play suity" s kickerem a konzolami Wii, "Diva suity" se vším příjemným pro dámy nebo "Beethoven suita" s klavírním křídlem. Budova překvapí nejen designem, ale hýčká své hosty velkorysou lázeňskou zónou s masážemi, maskami a blahodárnými procedurami.

Wellness (ilustrační foto)

Uprostřed Hamburku nedaleko od jezera Binnenalster uvítá návštěvníky designováný hotel. Optickým zážitkem je už jeho fasáda z přírodního kamene a skla. Uvnitř vládne maximální elegance funkčního minimalismu díky puristicky utvářenému vnitřnímu zařízení od milánské designérské hvězdy Mattea Thuna i světelné instalaci newoyrského světelného choreografa Roberta Wilsona. Ta je podporována použitím různých materiálů a povrchových struktur a také směsí světlých a tmavých kontrastů.

Lázně hotelu Side se naopak vyznačují veselým barevným designem. V této oáze wellness a fitness je žádaný colourblocking. Prostory pro ošetření, sprchy, solárium, bazén, aromatická parní lázeň, jacuzzi, finské sauny a fitness zóna mají vždy vlastní barvu. Každá z nich pečuje o jiný aspekt zdravotní pohody. K programu, kterými jsou hosté hýčkáni, patří masáže, ošetření obličeje a těla, peelingy a mnoho dalšího.

The Mandala je hotel uprostřed Berlína, ale nabízí klid jako na venkově. Architektura hotelu přesvědčí půvabnými rohovými suitami, zajímavými a prostorovými detaily a kvalitním vybavením. V lázních na střeše The Mandala Suites návštěvníci naleznou velkou nabídku wellness a spa a navíc posilovnu s nejmodernějším fitness nářadím. Kdo zde hledá osvěžující klid, může si současně vychutnávat fantastický výhled na architekturu centra Berlína a na Postupimské náměstí.

Artepuri® hotel meerSinn v Binzu na baltském ostrově Rujána je elegantním designován hotelem, který tvoří hlavně materiály jako dřevo, ocel a sklo. Pro hosty, kteří zde hledají odpočinek, je zvláště přitažlivá jeho přívětivá terasa. K dispozici jsou zde otočné plážové koše opatřené bílými plachtami proti slunci, které zvou po dlouhé procházce u moře k idylickému odpočinku. Wellness zóna o velikosti 400 metrů čtverečních nabízí ryzí relaxaci díky ošetření vysoce kvalitní přírodní kosmetikou.

Autor:

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP
Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat