26. dubna 2010 20:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Chalupa rezignoval na šéfa volební kampaně v Praze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa v pondělí rezignoval na funkci šéfa volebního štábu pražské ODS. Serveru Novinky.cz to řekl první místopředseda ODS David Vodrážka. Chalupovu rezignaci odůvodnil rozsáhlými změnami v předsednictvu pražské ODS.

Její sněm před týdnem odvolal z funkcí tři místopředsedy pražské ODS - mimo jiné právě i Chalupu. Ve funkci šéfa volební kampaně ODS v Praze ho nahradil poslanec Boris Šťastný, řekl Vodrážka Novinkám.cz.

"Tomáš Chalupa sám rezignoval na funkci předsedy volebního štábu," řekl Vodrážka. Podle serveru dnes výměnu dohodlo pražské grémium. Záměr rezignovat měl Chalupa oznámit už na pátečním jednání tohoto stranického orgánu v Praze. Podle Vodrážky bude starosta Prahy 6 dál na jednání štábu příležitostně docházet, aby byla kampaň plynulá.

ODS má nyní podle některých průzkumů veřejného mínění v Praze historicky nejnižší preference, její dosud dominantní postavení ohrožuje mimo jiné nová strana TOP 09. Metropole přitom bývala tradiční baštou ODS a strana tam dlouhodobě vítězila v každých volbách. O síle této organizace ODS svědčí mimo jiné to, že ze 78 současných poslanců ODS jich bylo 14 zvoleno právě v hlavním městě.

Obavami z výsledku v květnových volbách do Poslanecké sněmovny, který by v hlavním městě mohl být horší než v minulosti, vysvětlovali někteří občanští demokraté personální změny v čele pražské organizace strany, jež se odehrály minulý týden. Její sněm odvolal hned tři místopředsedy - kromě Chalupy přišli o místo ve vedení i kontroverzní starosta Prahy 5 Milan Jančík a poslanec Jiří Janeček. Jejich odvolání hodnotili analytici jako oslabení předsedy pražské ODS a primátora Pavla Béma.

ČTK, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz