Chelsea i Barcelona potvrdily postup

LONDÝN Fotbalisté Chelsea si zahrají semifinále Ligy mistrů, poté co v domácí čtvrtfinálové odvetě s Liverpoolem remizovali po divoké přestřelce 4:4. O postupu rozhodli už v prvním utkání, v němž na soupeřově hřišti vyhráli 3:1.

Před zápasem dával naději Liverpoolu zvlášť při absenci zraněného Gerrarda málokdo, jenže po půlhodině bylo všechno jinak. Hosté vůbec nepřipomínali outsidera a udělali ze zápasu nečekané drama.

Hosté ale o postup bojovali srdnatě - po prvním poločase vedli 2:0, a i když domácí zápas otočili třemi brankami ve svůj prospěch, Liverpool pak znovu vykřesal naději dvěma slepenými góly v závěru. Na definitivní obrat už ale bylo pozdě, neboť domácí znovu vyrovnali. Nevydařený zápas odehrál český gólman Petr Čech, na jehož vrub šel první inkasovaný gól. Toho nachytal mazáckým trestným kopem Fabio Aurélio. Zatímco český gólman si hlídal centr na zadní tyč, míč šel při zemi na bližší tyč do opuštěné branky.

Reprezentační brankář se nevyhnul ani dalším nejistým zákrokům, vlastním gólem ho napodobil liverpoolský protějšek Reina.

Barcelona také remizovala Hráči Barcelony si postup zajistili s velkým přehledem. Po vysokém domácím vítězství 4:0 včera v mnichovské odvetě čtvrtfinále v klidu dokráčeli k remíze 1:1. Mezi elitní čtyřkou soutěže, kam prošli potřetí během posledních čtyř sezon, se mohou těšit na Chelsea.

Barcelona mohla do odvety nastupovat v relativním klidu, neboť otočit skóre 0:4 z prvního duelu ještě v evropských pohárech žádný tým nedokázal.

První trefu si připsal agilní Ribéry, přelstil ve 47. minutě po kolmé přihrávce od Zé Roberta ofsajdovou past, kličkou si poradil s Valdésem a s přehledem zavěsil.

Dvacet minut před koncem ještě před Messim v poslední chvíli vypíchl Lúcio, ale o pár sekund později už Barcelona slavila vyrovnání. Krásnou akci na jeden dotek zakončil Keita a definitivně tak utnul jakékoliv domácí naděje.