Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Clijstersová dál září. Vyhrála Turnaj mistryň

DAUHÁ Belgičanka Kim Clijstersová vyhrála potřetí v kariéře tenisový Turnaj mistryň. Ve finále včera porazila světovou jedničku Caroline Wozniackou z Dánska 6:3, 5:7 a 6:3. Předchozí triumfy si připsala v letech 2002 a 2003. Podobný úspěch se podařil v minulosti jen Chris Evertové, Martině Navrátilové, Steffi Grafové a Monice Selešové.

V boji o vítězství v deblové části soutěže neuspěla stejně jako předloni česká tenistka Květa Peschkeová. Se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou podlehly ve finále argentinsko-italskému páru Gisela Dulková, Flavia Pennettaová 5:7 a 4:6.

Pětatřicetiletá Peschkeová a její spoluhráčka si rozdělí bonus 187 500 dolarů (3,3 milionu korun) za to, že v sobotním semifinále porazily americko-australskou dvojici Lisa Raymondová, Rennae Stubbsová. Právě se Stubbsovou Peschkeová marně bojovala o titul na Turnaji mistryň před dvěma roky.

Sedmadvacetiletá Clijstersová za triumf v Dauhá obdrží 1,45 milionu dolarů. „Měla jsem pocit, že to nikdy neskončí. Byla to velká bitva se skvělými údery a náročná na kondici,“ řekla vítězka. „Ve třetím setu to bylo těsné. Hrála dobře, zvlášť v klíčových momentech. Zkušenosti sehrály velkou roli,“ mínila Wozniacká.

***

Dvouhra - semifinále: Wozniacká (1) - Zvonarevová (2) 7:5, 6:0, Clijstersová (3) - Stosurová (5.) 7:6 (7:3), 6:1. Finále: Clijstersová - Wozniacká 6:3, 5:7, 6:3. Čtyřhra - semifinále: PESCHKEOVÁ, Srebotniková -Raymondová, Stubbsová 7:6 (10:8), 6:3, Dulková, Pennettaová - Kingová, Švedovová 6:4, 6:4. Finále: Dulková, Pennettaová - PESCHKEOVÁ, Srebotniková 7:5, 6:4.