12. prosince 2008 8:18 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Co měl Pohanka ve smlouvě?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 13Diskuse

PRAHA Michal Pohanka je úspěšný muž. Byl ředitelem nemocnice, náměstkem ministra a naposledy i poslancem. To je v necelých čtyřiceti letech slušný manažerský výkon. Vzhledem k politické cestě, jakou se vydal, můžeme usuzovat na dvě možnosti. Buď mu byla dána „nabídka, již nelze odmítnout“, anebo mu vypršela smlouva s ODS.

Za to, že pan poslanec šel za nejvyšší nabídkou, by se v trhu se kořící ODS nesměli zlobit. S tím museli počítat, když sháněli pro vládu většinu tímto způsobem. Doufejme, že mají s panem Pohankou nějakou tu doložku o mlčenlivosti, protože ex post ji kontrahovat by bylo velmi nákladné.

Kmotrovská nabídka, „jež se nedá odmítnout“, patří do světa lidí, kteří s sebou nosí pistoli vždy připravenou k výstřelu. Neboli, jak pravil předseda ČSSD Paroubek: „To mohu zcela vyloučit, že by na něj ČSSD vyvíjela nátlak. Ale i kdyby, tak bych to nepovažoval za nic nemorálního. Kdybychom mu řekli, že toho už máme dost...“

O Michala Pohanku ale obavy mít nemusíme, jistě nepůjde žebrotou a posléze se vyjeví, jak se mu jeho odchod ze sněmovny vrátí v nějaké té lukrativní nabídce. Přejme mu to, je ukázkovým případem člověka, který v politice „slouží vlasti“.

  • 13Diskuse


Martin Zvěřina

Autor

Martin Zvěřinamartin.zverina@lidovky.czČlánky