Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Co ovlivňuje světový trh se zemědělskými komoditami?

Potravinové inflaci rozumíme jen málo, a proto bychom ji měli zkoumat. Navíc může o vývoji Česka prozradit více, než se na první pohled zdá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Křivan

Velmi inspirativní
Velmi inspirativní info.Možná opět přijde ke slovu otázka potravinové bezpečnosti. Kdo že je a kdo bude v Čechách největším vlastníkem zemědělské půdy? Kdo že tu půdu bude obdělávat? PS Jako laik jsem nikdy nepochopil, proč se v Čechách prodávají banány stejně draho jako brambory. Počítám, že na těch banánech představuje jenom cena za dopravu určitě víc než 60%.
0/0
14.1.2014 23:00
Foto

Jaroslav Klenot

Trh už dávno není trhem
Trh už dávno není trhem, ale kolbištěm mocenských klik, které pro okamžitý zisk pokrucují tržní prostředí systémem dotací, cel, obchodních bariér, propagandy... Takový trh nemůže nic srovnat. Na mezibankovním trhu se jako aktiva prodávají přísliby typu: "Možná získáme přednostní právo na nákup oblasti v oceánu, kde možná bude nerostná surovina. Tím máme přednostní právo k těžbě. Rádi vám je přenácheme za ... "Toto aktivum se zvyšující se cenou proběhne pře šest až deset bank. Jedná se o zdravý trh?
0/0
14.1.2014 17:26
Foto

Jaroslav Klenot

Trh dávno není trhem
Trh dávno není trhem, ale kobištěm mocenských klik, které pro akmžitý zisk porucují tržní prostředí systémem dotací, cel, obchodních bariér, propagandy... Takový trh nemůže cokoli srovnat.
0/0
14.1.2014 17:16
Foto

Jaroslav Klenot

Může být takové hospodářství zdravé?
Může být zdravé hospodářství státu, kde ve městech je násobně více kanceláří bank a pojišťoven a provozoven hazardního průmyslu než zastávek MHD? Bílý muž vsadil na obnovitelné zdroje energie. Na jednu jednotku "obnovitelné" energie je spotřebováno 1,2 jednotky klasické energie. Proto v Německu stoupla výroba elektřiny z uhlí o 20%. Plochy osázené "energetickými" plodinami chybí na produkci potravin. Ve světě nyní chybí cca 10% produce. My jsem velmi prouktivní půdu osázeli vlastenecky solárními panely.
0/0
14.1.2014 17:01
Foto

Bankykradou.Cz

Děkuji
Děkuji za výborný článek, konečně někdo porovnal míru inflace s nárůstem cen potravin. Oni když makroekonomové průměrují naše spotřební koše lokomotivami, tak pak není tak vidět, jak nám rychle rostou životní náklady.Podporuji: http://www.bankykradou.cz
0/0
13.1.2014 23:37