Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Co ovlivňuje světový trh se zemědělskými komoditami?

Potravinové inflaci rozumíme jen málo, a proto bychom ji měli zkoumat. Navíc může o vývoji Česka prozradit více, než se na první pohled zdá.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Křivan

14. 1. 2014 23:00
Velmi inspirativní
Velmi inspirativní info.Možná opět přijde ke slovu otázka potravinové bezpečnosti. Kdo že je a kdo bude v Čechách největším vlastníkem zemědělské půdy? Kdo že tu půdu bude obdělávat? PS Jako laik jsem nikdy nepochopil, proč se v Čechách prodávají banány stejně draho jako brambory. Počítám, že na těch banánech představuje jenom cena za dopravu určitě víc než 60%.
0 0
možnosti

Jaroslav Klenot

14. 1. 2014 17:26
Trh už dávno není trhem
Trh už dávno není trhem, ale kolbištěm mocenských klik, které pro okamžitý zisk pokrucují tržní prostředí systémem dotací, cel, obchodních bariér, propagandy... Takový trh nemůže nic srovnat. Na mezibankovním trhu se jako aktiva prodávají přísliby typu: "Možná získáme přednostní právo na nákup oblasti v oceánu, kde možná bude nerostná surovina. Tím máme přednostní právo k těžbě. Rádi vám je přenácheme za ... "Toto aktivum se zvyšující se cenou proběhne pře šest až deset bank. Jedná se o zdravý trh?
0 0
možnosti

Jaroslav Klenot

14. 1. 2014 17:16
Trh dávno není trhem
Trh dávno není trhem, ale kobištěm mocenských klik, které pro akmžitý zisk porucují tržní prostředí systémem dotací, cel, obchodních bariér, propagandy... Takový trh nemůže cokoli srovnat.
0 0
možnosti

Jaroslav Klenot

14. 1. 2014 17:01
Může být takové hospodářství zdravé?
Může být zdravé hospodářství státu, kde ve městech je násobně více kanceláří bank a pojišťoven a provozoven hazardního průmyslu než zastávek MHD? Bílý muž vsadil na obnovitelné zdroje energie. Na jednu jednotku "obnovitelné" energie je spotřebováno 1,2 jednotky klasické energie. Proto v Německu stoupla výroba elektřiny z uhlí o 20%. Plochy osázené "energetickými" plodinami chybí na produkci potravin. Ve světě nyní chybí cca 10% produce. My jsem velmi prouktivní půdu osázeli vlastenecky solárními panely.
0 0
možnosti

Bankykradou.Cz

13. 1. 2014 23:37
Děkuji
Děkuji za výborný článek, konečně někdo porovnal míru inflace s nárůstem cen potravin. Oni když makroekonomové průměrují naše spotřební koše lokomotivami, tak pak není tak vidět, jak nám rychle rostou životní náklady.Podporuji: http://www.bankykradou.cz
0 0
možnosti