2. února 2014 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: Babiš ČSSD nevyhoví i největší odstřel budovy v Evropě

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Budova patřila tamní univerzitě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova patřila tamní univerzitě. | foto: Reuters

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Miliardy na odkup pohledávek ve zdravotnictví nedám, řekl Babiš

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) zatím nedá 3,5 miliardy korun na odkup nedobytných pohledávek, které mají zdravotní pojišťovny za státními firmami. S ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD) chce nejdříve jednat, podívat se, jak systém vypadá a zda je tok peněz transparentní.

ČTĚTE VÍCE:

Štybar triumfoval v Hoogerheide a je cyklokrosovým šampionem

Pochází ze Stříbra, v nizozemském Hoogerheide však svůj start pozlatil. Zdeněk Štybar se na mistrovství světa cyklokrosařů postaral o senzaci a po hodinovém duelu s obhájcem titulu Svenem Nijsem se potřetí stal světovým šampionem.

ČTĚTE VÍCE:

'Byla to šupa.' Ve Frankfurtu odstřelili budovu vysokou 116 metrů

V německém Frankfurtu nad Mohanem pyrotechnici odstřelili 116 metrů vysokou budovu patřící tamní univerzitě. Podle agentury DPA šlo o nejvyšší budovu, jaká kdy byla odstřelena v Evropě.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Kalouska si vážím a ProMoPro už neřeším, říká odcházející Cícer

Finanční analytický útvar upozornil v posledních měsících policii na několik kauz se škodou v řádu desítek až stovek milionů korun. V rozhovoru pro server Lidovky.cz to říká jeho končící šéf Milan Cícer, který stále v dobrém vzpomíná na exministra Miroslava Kalouska (TOP 09). Ke kauze ProMoPro už se naopak vracet nechce.

ČTĚTE VÍCE:

Souběh funkcí hejtmana a poslance? 'Na tom nehodláme nic měnit'

Při té otázce začínají být nevrlí. Čtyři hejtmani ČSSD v čele s Michalem Haškem odolávají tlaku veřejnosti i svého stranického šéfa a premiéra Bohuslava Sobotky a dál si drží obě vysoké funkce hejtmana a poslance. A také oba platy.

ČTĚTE VÍCE:

Jak to vidí aTeo: Rusnok jako největší trafikant i návrat Avatara

Návštěva Miloše Zemana v Afghánistánu a prozrazení "tajné mise" prý ohrozila hlavu státu. Vladimír Franz bude náměstkem na ministerstvu kultury nebo první krok nově jmenované vlády. Umělec aTeo prostřednictvím fotokoláží opět komentoval současné dění na politické scéně. Server Lidovky.cz přináší výběr některých z nich.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

V sedmi letech mě zneužil, tvrdí adoptivní dcera Woodyho Allena

Adoptivní dcera Woodyho Allena obvinila v sobotu amerického herce a režiséra ze zneužívání v době, kdy jí bylo sedm let. Podobné tvrzení se objevilo již před více než 20 roky. Allen tehdy nebyl stíhán ani obžalován. Podle agentury AFP je to nyní poprvé, kdy se k této věci veřejně vyjadřuje jeho adoptivní dcera.

ČTĚTE VÍCE:

Šlesingr ze Soči zatím nejásá. Hradilek: Jsem rád, že tam nemusím

Čím více se ten svátek sportu blíží, tím častěji zaznívají směrem na Východ kritické hlasy. A nejen od protikorupčních či ekologických aktivistů, ale také od samotných sportovců. Přílet do dějiště her donutil k zamyšlení i českého biatlonistu Michala Šlesingra.

ČTĚTE VÍCE:

Cafe de Paris: Paříž s tajemstvím

Restauraci prověří především čas. Nezřídka se stává, že kvalita podniku, který odstartoval na gastronomickou dráhu skvěle, po nějaké době letí tryskovou rychlostí do zóny šedého průměru. Jak zvládají udržet vysoko nastavenou laťku v oblíbeném Cafe de Paris v Praze?

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz
  • 0Diskuse