11. srpna 2014 22:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: nájemci u orloje, smrt kvůli nahým fotkám i Halíkovo kárání žáka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Orloj na Staroměstské radnici | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Orloj na Staroměstské radnici | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Policie zasahovala na magistrátu. Zátah se týká starších zakázek

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu od pondělního rána zasahovali v několika budovách pražského magistrátu. Podle jejich mluvčí Ivy Knolové akci dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podrobnosti k zásahu odmítla sdělit. Podle informací serveru Lidovky.cz policie zasahovala v kancelářích Odboru městského investora.

ČTĚTE VÍCE:

Nástupce Kapsche chce vybírat 6 firem. Stát jim nabízí až sto milionů

Sto milionů korun je stát ochotný zaplatit firmě, která pro něj připraví na klíč tendr na provozovatele mýtného systému. O tento úkol se uchází celkem šest firem, oznámilo ministerstvo dopravy. Nabídku podaly i renomované poradenské firmy.

ČTĚTE VÍCE:

Nemohli jsme nic dělat, tvrdí odpovědný úředník o nejhorším dětském domově

Ve sprchách chyběly zástěny, děti mohly být venku jen 45 minut denně a televizi směly sledovat jen půl hodiny. Telefonovat a psát sms zprávy mohly pouze pod dozorem vychovatele. Režim v Dětském domově v Liběchově kritizoval ombudsman i Česká školní inspekce poprvé v roce 2011. A poté ještě několikrát. Přesto ministerstvo školství nezasáhlo. Kritizovaná ředitelka zůstala v čele zařízení až do letošního léta. „Nedokážu posoudit, zdali opatření v Liběchově bylo dobře nebo špatně,“ tvrdí Jakub Stárek, tehdejší ředitel odboru Institucionálního vzdělávání na ministerstvu školství.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Lukrativní domy u orloje obsadí muzeum. Pak ho nahradí byty a obchody

Víc než tisíc metrů čtverečních v centru Prahy obsadí Uměleckoprůmyslové muzeum. Dočasně bude sídlit v bloku domů navazujících na Staroměstskou radnici. Až se muzeum přestěhuje zpět do vlastních opravených prostor, začne Praha s náročnou rekonstrukcí, která domy promění v atraktivní pronájmy.

ČTĚTE VÍCE:

Utekla před smrtí kvůli erotickým fotkám. Česko ji nyní posílá zpět

Mladá Dagestánka Zainap Gasanovová s rodinou se ve čtvrtek výrazně přiblížila návratu do Ruska, odkud utekla před vydíráním a krevní mstou. Ministerstvo vnitra koncem loňského roku odmítlo rodině udělit azyl a soud nyní zamítl žalobu proti postupu úřadu, k níž se Zainap s matkou a dvěma bratry upínali. Bojí se totiž, že v Rusku jim stále hrozí smrt.

ČTĚTE VÍCE:

Já a příští prezident? Kamberský, podejte mi index! píše Halík

Úvahy o tom, zda má profesor a kněz Tomáš Halík šanci stát se příštím českým prezidentem, vyvolaly pozoruhodnou polemiku. O to pikantnější, že se v textech pře žák a jeho učitel. Komentátor LN Kamberský vs. Tomáš Halík. Server Lidovky.cz výjimečně zpřístupňuje všechny texty, které v minulých dnech publikovaly Lidové noviny.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

KVÍZ: Poznáte, jak se obléká geek, pin-up girl, nebo český turista?

Motýlek, kšandy, masivní obroučky brýlí či barevné ponožky. Styl a móda k subkulturám a jejich trendům neodmyslitelně patří. Přestože například hipsteři patří již téměř k celosvětovému mainstreamu dnešních dní, víte, jak se správný hipster obléká?

ČTĚTE VÍCE:

Česko se eboly bát nemusí. Má specializovanou nemocnici v Těchoníně

Pokud by se v Česku objevil vyšší počet lidí s nebezpečným infekčním onemocněním, například nakažených virem ebola, byli by umístěni v Centru biologické ochrany ministerstva obrany v Těchoníně na Orlickoústecku. Nemocnice Na Bulovce totiž může přijmout jen několik takových pacientů. Zařízení v Těchoníně bylo k těmto účelům nákladně modernizováno v letech 2002 až 2006 a je připraveno na nejrůznější choroby, řekl v pondělí novinářům ředitel Odboru biologické ochrany Michal Kroča.

ČTĚTE VÍCE:

Fenomén raw food se rozmáhá i v Česku. Odborníci ale příliš nejásají

Nejdřív do Česka vtrhl masový fast food, před pár lety přišel labužnický slow food a teď se vepřo-knedlo-zelo snaží vytlačit raw food čili nevařené jídlo. V Praze i Brně „syrových“ restaurací přibývá, ale odborníky na výživu nejnovější trend neoslnil.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz