9. srpna 2012 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: nenasytná Pancová i Kocourkovo uniknutí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Martin Kocourek.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Kocourek. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Zlaté padáky a jídlo za miliony – tak si užívali šéfové Obecního domu

Schůze s občerstvením za desítky tisíc, neprůhledné platy a jako záložní plán štědré zlaté padáky. Vedení pražského Obecního domu za éry primátora Pavla Béma a modro-oranžové koalice hýřilo kde se dalo. Unikátní secesní památka se přitom už čtyři roky po sobě topí v dluzích.

ČTĚTE VÍCE:

Kauza odkloněných milionů míří do ztracena: exmanželka stáhla žalobu

Bývalá žena někdejšího ministra průmyslu a obchodu za ODS Martina Kocourka vzala zpět svoji žalobu, kterou se po svém exmanželovi domáhala osmi milionů korun. Obvodní soud pro Prahu 6 tak zastavil řízení, kvůli němuž nesměl bývalý ministr od konce června disponovat svým majetkem.

ČTĚTE VÍCE:

Církve naštval billboard ČSSD, zavání podle nich totalitními manýry

Česká biskupská konference (ČBK), Ekumenická rada církví (ERC) a Federace židovských obcí ve čtvrtek ostře zkritizovaly ČSSD za její kampaň proti chystaným církevním restitucím. Podle nich je způsob, jakým dnes sociální demokracie vede předvolební boj, "nekultivovanou a nekulturní cestou ohrožující samotnou podstatu demokracie".

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Pancové úplatek nestačil. Stejně jako Rath žádala: Přihoďte milion

Kateřině Pancové, obviněné v kauze Rath, úplatek 2,8 milionu korun zjevně nestačil. Když se dozvěděla, že se při rekonstrukci hostivického gymnázia neprostaví 1,1 milionu korun, ihned si o peníze řekla. Vyplývá to z výslechu ředitelky stavební společnosti Fisa Ivany Salačové. Dokumenty má server Lidovky.cz k dispozici.

ČTĚTE VÍCE:

Jsem zděšen, říká správce v případu ztracených houslí za osm milionů

Několik měsíců se Ivan Mikeš snažil, aby mu exekutorka Jitka Wolfová vydala housle za 8 milionů, které měl převzít jako insolvenční správce majetku dlužníka Zdeňka Červinky. Marně. Když Wolfové soud nařídil, aby spolupracovala, ukázalo se, že nástroj nemá. Mikeš peripetie kolem případu popsal v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Nejosamělejší sportovec olympiády: bývalý dětský otrok

Bez sponzorů, bez trenéra, bez země. Kdysi uprchl před otrokáři, tuto neděli v Londýně poběží o medaili. Maratonec Guor Marial nereprezentuje žádnou zemi a na olympiádě soutěží jako nezávislý sportovec. Média jej překřtila na nejosamělejšího běžce olympijských her.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Cestovat vzpomínkami se nevyplácí. Ví to i nový Total Recall

Cestovní kancelář Total Recall, známá ze stejnojmenného akčního sci-fi filmu, je opět v provozu. Funguje v nové verzi tohoto projektu, v němž ztvárnil hlavního hrdinu vydávajícího se na cestu za implantovanými vzpomínkami svalnatý Arnold Schwarzenegger. Stejně jako on nyní i jeho následník Colin Farrell zjišťuje, že jeho identita je jiná. Musí se k ní prostřílet. Ve snímku, který se v kinech objeví od 16. srpna, mu to trvá dvě hodiny.

ČTĚTE VÍCE:

Trenér kajakářů: Medaile je jako pohádka

Nadšení z bronzu svých svěřenců neskrýval trenér bronzových kajakářů Karel Leština. "Pro nás kajakáře je to první medaile, kterou jsme na olympijských hrách získali. Je to fantastické," radoval se.

ČTĚTE VÍCE:

Pozor na chladné potěšení. Třetina balených zmrzlin je riziková

Ani balená zmrzlina v obchodech nemusí být vždy bezpečná. Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce už zkontrolovali během léta přes stovku vzorků a na pochybení narazili u třetiny z nich.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz
  • 0Diskuse