21. února 2015 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: otroci moci na Ukrajině i vytunelovaný párek v Praze

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Korupční menu za 69 korun nabízí ve stánku na Václavském náměstí také Prague... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Korupční menu za 69 korun nabízí ve stánku na Václavském náměstí také Prague... | foto: Jan BezuchaMAFRA

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Novinář z Majdanu: Ukrajinští politici se chovají jako otroci moci

Současná generace ukrajinských politiků je podle novináře Sergeje Leščenka neschopná změn, které po nich chce společnost, již zrodil Majdan. „Chovají se jako otroci moci. Nechápou ideu parlamentarismu,“ říká v rozhovoru pro LN bývalá investigativní hvězda a nově politik, od září poslanec parlamentu. VÍCE ČTĚTE ZDE:

ČTĚTE TAKÉ:

Bémova klobása i tunel Blanka. Bistro na Václaváku nabízí korupční menu

Pizza menu pro držitele opencard za 99 korun či „vytunelovaný“ rohlík bez párku za 50 korun. Speciální korupční menu nabízí stánek s občerstvením na Václavském náměstí. Provozovatel jím upozorňuje na známé kauzy pražské radnice. „Jak je vidět, politická satira umí pořád žít nejen na divadelních prknech,“ reaguje mluvčí magistrátu. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Tomáš Halík: Humor k náboženství patří, hrubý výsměch ne

Poté, co v polovině ledna kněz a teolog Tomáš Halík publikoval v Lidových novinách článek nazvaný „Proč nejsem Charlie“, rozpoutal nevídanou a bouřlivou diskusi. VÍCE ČTĚTE ZDE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Hra o čas. Chlapci se v těle po nepovedené operaci šíří infekce. Rodina nemá na léčbu

Už několik let trpí nesnesitelnými bolestmi, kvůli kterým mu matka denně píchá velké dávky injekcí. Patnáctiletý chlapec Turpal-Ali Turluev měsíce nehybně leží kvůli sádře od pasu dolů a trpí vysokou teplotou. V případu se angažovali Češi i čečenský prezident Kadyrov. VÍCE ČTĚTE ZDE:

V případech terorismu je výhodou Česka, že je malá země, říká náměstek Europolu

Výhodou České republiky je její malá rozloha, protiteroristická URNA i zásahové jednotky se stihnou včas dostat na případné místo akce, říká náměstek Europolu a bývalý policejní prezident Oldřich Martinů. Zároveň ho ale nemile překvapilo, že URNA a zásahové jednotky spolu necvičí, i když to doporučila Bezpečnostní rada státu. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Kraus reaguje na kritiku: Nejsem emoční dojič, video s pádem bylo nutné

Moderátor populární talk show Jan Kraus se ohradil proti kritice, která ho vinila z necitlivého přístupu k hostu. „Že jsem dojil emoce přes mrtvoly? To odmítám,“ reagoval Kraus, který lyžaře Ondřeje Banka trápil videem z drsného pádu. VÍCE ČTĚTE ZDE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Vydatná a přesto zdravá. Přinášíme tři tipy na snídani

Ačkoli je právě teď období půstu, neznamená to, že by lidé neměli jíst vůbec či nejíst dosyta. Základní myšlenkou půstu je očista, a to jak tělesná, tak i duchovní. „Možná se následujících 40 dní budete chtít vzdát některého jídla, možná máte v plánu hubnout, možná jen chystáte letmou předjarní očistu těla pomocí bylinek. Podstatné je, že půst tu máme proto, abychom si dokázali něco odepřít, říká kuchařka Jana Florentýna Zatloukalová. VÍCE ČTĚTE ZDE:

‚Císařským řezem, prosím.’ Jak a proč rodí Češky?

Každý rok přibývá v Česku žen, které přivedou na svět dítě císařským řezem. Loni to byla už každá čtvrtá matka. Některé z nich nemají na výběr a zákrok se skalpelem je pro ně jediné řešení, jiné tuto variantu volí dobrovolně. Císařský řez na přání se stává běžnou prosbou a řada lékařů se od něj budoucí matky ani nepokouší odradit. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Kurz češtiny: Je člověk zapomnětlivý, nebo zapomětlivý?

Víte, kdy napsat ‚mě‘ a kdy ‚mně‘? Je člověk zapomětlivý, nebo zapomnětlivý? Mají posměváčci porozumění, nebo porozumnění? Vyzkoušejte si svoje znalosti češtiny v našem interaktivním testu. VÍCE ČTĚTE ZDE:

Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...
Bentley Bentayga 6,0 Bentayga W12 First...

r.v. 2016, naj. 210 km, benzín, 1. majitel
9 075 000 Kč (s DPH)