15. října 2014 19:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: rozpad pražské TOP 09, nová Opencard a alkohol v bludišti

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Pražský primátor Tomáš Hudeček ve volebním štábu TOP 09 v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský primátor Tomáš Hudeček ve volebním štábu TOP 09 v Praze. | foto: ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Konec TOP 09 v Praze? Po Hudečkovi a Vávrovi ve straně končí i další

Primátor Prahy Tomáš Hudeček a jeho náměstek a předseda pražské TOP 09 Jiří Vávra po vzájemných sporech nabídli rezignaci na členství ve straně. Vedení TOP 09 ji přijalo. Ve středu také rezignovala na členství ve straně pražská radní za TOP 09 Vorlíčková. Z TOP 09 odchází i bývalý guvernér ČNB Tůma.

ČTĚTE VÍCE:

Nic nenasvědčovalo tomu, co se stalo, odmítá pochybení lékař vražedkyně

Psychiatr Petr Augustin z havířovské ambulance popírá pochybení v léčbě ženy, která v úterý ve Žďáru nad Sázavou zabila šestnáctiletého studenta a zranila dvě dívky. „Nic nenasvědčovalo tomu, co se stalo,“ řekl lékař.

ČTĚTE VÍCE:

Ukrajinští vojáci v pasti: v Luhanské oblasti je obklíčili separatisté

Vice než stovka příslušníků ukrajinské Národní gardy je obklíčena proruskými povstalci v Luhanské oblasti na východě země a část z nich už podle ukrajinských médií padla do zajetí.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Žáček, nebo Láska? ČSSD rozdělilo, koho z kandidátů na Senát podpořit

Kandidáta na senátora za Prahu 5 Pavla Žáčka (ODS) sice před druhým kolem voleb podpořila pražská ČSSD, sám ale netuší proč. Ze mě mají strach, vysvětluje si to jeho protikandidát Václav Láska (KDU-ČSL, SZ), za kterého se ale zase postavili jiní sociální demokraté: Jiří Dienstbier s Milanem Štěchem. Předseda strany Bohuslav Sobotka ani jednoho kandidáta oficiálně podpořit nechce.

ČTĚTE VÍCE:

Alternativa k Opencard je připravená. Spojila by Prahu a České dráhy

Praha má plán pro éru bez Opencard. Jde o řešení, které si zadalo končící vedení hlavního města a jeho příprava trvala zhruba čtvrt roku. Podle zjištění Lidovek.cz by se Praha připojila do kartového systému, který na přelomu roku spustí České dráhy a plzeňský dopravní podnik.

ČTĚTĚ VÍCE:

ZVĚŘINA: Soudní znalec, vševěd bez odpovědnosti

Ojedinělá tragédie ve Žďáru nad Sázavou vyprovokovala spoustu politiků k hysterické aktivitě. Ministr školství neprodleně vysílá inspekci (jako kdyby to byla zásahová jednotka), ministr zdravotnictví dotlačil k rezignaci ředitele psychiatrické léčebny v Opavě, ačkoli je zřejmé, že ten za nic nemůže. Ministryně spravedlnosti chce přezkoumávat soudní verdikt, jako by tím někomu vrátila život či zdraví.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Alkohol v bludišti nezabloudí, dokazují čeští vědci

Samostatný pohyb k cíli je obvykle doménou živých organismů. Českým vědcům se ale podařilo přimět k tomu neživou hmotu. Připravili kapky alkoholu – dekanolu, které neomylně najdou cestu k cíli v bludišti s tenkou vrstvičkou dekanoátu sodného.

ČTĚTE VÍCE:

Moravan na vlnách: Montserrat plný sopečného prachu a zakázaných zón

Za sebou jsme nechali ostrov Guadeloupe a před námi se rýsuje ostrov Montserrat. Tento ostrov je 16 km dlouhý a 11 km široký. Dostanete se na něj pouze lodí, nebo letadlem či helikoptérou z okolních dvou ostrovů, popisuje cestovatel Jiří Ševčík.

ČTĚTE VÍCE:

Česká zelenina končí na smetišti, válcuje ji hezčí a levné zboží z ciziny

Plýtvání potravinami, zaorávání úrody či vysoké nároky supermarketů na estetickou hodnotu potravin. Na to všechno chce upozornit happening Tisíc kilo. „Zemědělci nabídnou potraviny, které by jinak museli vyhodit především kvůli nedostačující estetické kvalitě, jinak je ale v pořádku,“ říká Anna Strejcová, členka skupiny Zachraň jídlo, která akci pořádá.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz
  • 0Diskuse