19. září 2013 19:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: solární podvod a Klausovy stesky nad slabostí pravice

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Václav Klaus a Jana Bobošíková při kampani bloku Hlavu vzhůru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus a Jana Bobošíková při kampani bloku Hlavu vzhůru | foto: MAFRA - Dan Materna

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Kauza solárního podvodu míří k soudu. Obžalovaná je i Vitásková
Kauza solárního podvodu týkající se dvou fotovoltaických elektráren na Chomutovsku míří k soudu. Žalobce ve čtvrtek podal obžalobu na deset lidí včetně předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové. Případem se tak bude zabývat brněnský krajský soud, řekl státní zástupce Radek Mezlík z brněnské pobočky Vrchního státního zastupitelství v Olomouci.

ČTĚTE VÍCE

 
Při zásahu proti islamistům v Egyptě zemřel policejní generál
V tvrdém boji se ve čtvrtek střetly egyptské bezpečnostní síly s ozbrojenými radikály při operaci, jejímž cílem je zbavit káhirské předměstí Kardása gangů, které v minulých týdnech zapalovaly policejní stanice a zabíjely policisty. Podle agentury Reuters přitom zahynul jeden policejní generál a přinejmenším dalších devět policistů utrpělo zranění.

ČTĚTE VÍCE

 
Nejpopulárnější politici? Rusnok, Hašek, Okamura, tvrdí agentura
Nejpopulárnějším politikem je podle aktuálního průzkumu agentury STEM předseda vlády v demisi Jiří Rusnok, který jako jediný z politiků dostal od lidí přes 50 procent kladných hodnocení. Na dalších místech skončili místopředseda ČSSD Michal Hašek a senátor a zakladatel hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura. Příznivě je vnímá shodných 46 procent občanů. Následují šéf ČSSD Bohuslav Sobotka, jeho místopředseda Lubomír Zaorálek a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Sekta se usídlila v Česku. Že by týrali děti? Nevěříme, říkají ve vsi
Sekta odvlekla týrané děti do Česka, hlásaly titulky německých novin v minulých dnech. Server Lidovky.cz našel dosud utajovaný statek u Prahy, v němž členové komunity Dvanáct kmenů žijí. Před novináři i okolním světem se snaží chránit hradbou mlčení. Usedlost přitom tento týden kontrolovala už i česká policie.

ČTĚTE VÍCE

Lži u soudu. Rathův žalobce hrozí svědkovi kvůli křivé výpovědi
Projektant Richard Bártík se může kvůli středeční výpovědi u soudu s Davidem Rathem dostat do potíží. Státní zástupce Petr Jirát totiž zvažuje, že jeho vystoupení postoupí kolegům s podezřením na křivou výpověď.

ČTĚTE VÍCE

 
Přehled lídrů: Proti komu stojí váš favorit? A kde se bude tahat špína?
Zaorálek vs Pecina, Sobotka vs Stropnický či Okamura vs Kalousek. To je jen stručný výčet volebních soubojů, které přinesou nadcházející volby do sněmovny. Zjistěte, v jakých krajích lze čekat nejzajímavější tahanice volebních lídrů o hlasy voličů. Server Lidovky.cz přináší přehlednou infografiku.

ČTĚTE VÍCE

 
3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Klaus podpořil na mítinku Bobošíkovou: Moc si přeju, aby uspěla, řekl
Zahájení kampaně bloku Hlavu vzhůru se ve čtvrtek zúčastnil i bývalý český prezident Václav Klaus. Na mítink přijel vyjádřit podporu nově vzniklému hnutí.

ČTĚTE VÍCE

 
Kde hledat hrob muže, který poslal Krista na smrt? Leží pod hladinou
Studené ledovcové jezero pod vrcholkem hory v daleké Helvetii. Tam podle legendy leží kosti starého muže, pro kterého nechtěli v žádné zemi římské říše vykopat hrob. Tam nalezl klid Pilát Pontský, muž, který poslal na smrt Ježíše Krista. A hora po něm nese jméno: Pilatus.

ČTĚTE VÍCE

 
Houby jsou jen voda a vláknina. Jako zdroj živin nepřipadají v úvahu
Rostou? Rostou! zdraví se v posledních dnech v lesích čeští houbaři. Svoji oblibou volně rostoucích hříbků a babek jsme v Evropě proslulí a od léta do podzimu se houby stávají součástí jídelníčku v mnoha rodinách. Houby jsou ale jen pochutina, jejich vliv z hlediska výživy je zanedbatelný, vysvětluje pro server Lidovky.cz výživový poradce Petr Fořt.

ČTĚTE VÍCE

 

Lidovky.cz
  • 0Diskuse