23. října 2013 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: tajné handly ČSSD s komunisty i křest malého prince

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Princ Wiliam, Kate a malý George vítají královnu Alžbětu II. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Princ Wiliam, Kate a malý George vítají královnu Alžbětu II. | foto: Reuters

PRAHA Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Zveřejnění odměn Nagyové není trestné, rozhodl soud a osvobodil Randáka

Obvodní soud pro Prahu 1 zprostil viny bývalého ředitele civilní rozvědky Karla Randáka a někdejší zaměstnankyni úřadu vlády Lenku Pikorovou v souvislosti se zveřejněním odměn bývalé šéfky kabinetu expremiéra Petra Nečase a jeho nynější manželky Jany Nagyové (nyní Nečasové). Rozsudek není pravomocný.

ČTĚTE VÍCE:

Špičky ČSSD a KSČM se tajně setkaly. Dohadovala se povolební koalice?

V salónku luxusní restaurace v Praze se v úterý odpoledne tajně sešli lídři nejsilnějších levicových partají ČSSD a KSČM: Bohuslav Sobotka a Michal Hašek na jedné straně, Vojtěch Filip a Miloslava Vostrá na straně druhé. Prý ale nejednali o volbách, které už za tři dny rozhodnou, jestli se ujmou vlády nad Českem.

ČTĚTE VÍCE:

Bílá vdova, atentátnice z Keni, sepsala srdceryvnou ódu na bin Ládina

Samantha Lewthwaiteová alias Bílá vdova: britská občanka, fanatická islamistka, nelítostná teroristka... a poetická duše. Lewthwaiteová, jež byla mezi útočníky v nákupním centru Westgate v keňském Nairobi, je totiž také autorkou básnické ódy, v níž se zpovídá ze svých citů k Usámovi bin Ládinovi. Mizivý literární talent a gramatické přešlapy v ní kompenzuje planoucím nadšením.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Kryje inspekce policejní zátaras z lidí? O šetření nehody na D1 rozhodne soud

Policejní zásah, při němž letos v březnu na D1 zahynul mladík a další člověk byl těžce zraněn, bude mít dohru u soudu. Ovšem ne kvůli samotné policejní akci, ale kvůli jejímu vyšetřování. Generální inspekce totiž odmítá zveřejnit, proč jednání policistů posvětila. Od srpna kvůli tomu čelí žalobě kvůli podezření, že kryje nezákonné jednání policistů.

ČTĚTE VÍCE:

Političtí panici? Nečas je po kauze Nagyová jeden z nich, glosuje herečka Salzmannová

Plané sliby a nicneříkající volební hesla politických stran svádí k různým interpretacím. Server Lidovky.cz požádal známé osobnosti, aby napsaly, jaké asociace se jim po jejich přečtení vybaví. Volební slogany tentokrát ohodnotila herečka Národního divadla Eva Salzmannová.

ČTĚTE VÍCE:

PŘEHLED: Souboj nízkonákladovek. Kdo nabízí nejlevnější letenky?

Menší pohodlí, ale dobré ceny – díky tomu jsou nízkonákladové aerolinky stále oblíbenější. Při nákupu levných letenek byste si však měli dát pozor na různé poplatky, které vám tito dopravci různými způsoby k objednávce nabalují. Výsledná cena se tak od té původní může lišit klidně i dvojnásobně. Podívejte se na cenový přehled dopravců, u kterých vás nákup letenky vyjde nejlevněji.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Unikl z hořícího auta. Měl jsem štěstí, přiznal mladý český závodník

Nejhorší zážitek kariéry. Dvaadvacetiletý český automobilový závodník Jakub Knoll ze šampionátu Eurocup Megane Tropy, jenž se jezdí v rámci Světové série Renaultu, se v sobotu dostal do situace, v níž vteřiny rozhodovaly o jeho životě. Jeho vůz během kvalifikace jen pět minut po startu začal na trati v Barceloně hořet. Nadějný český jezdec se štěstím vyvázl bez zranění.

ČTĚTE VÍCE:

Pod královniným dohledem pokřtili prince George. Má sedm kmotrů

Ve Svatojakubském paláci v Londýně byl pokřtěn budoucí následník britského trůnu princ George. Soukromé ceremonie se zúčastnilo 22 pozvaných, včetně královny Alžběty II. Za kmotry šli především přátelé rodičů, prince Williama a jeho ženy Kate.

ČTĚTE VÍCE:

Chcete vidět zcela jinou Arábii? Navštivte Salalah v Ománu

Pokud chcete vidět opravdu jinou Arábii, vydejte se do Salalahu v Ománu. Nejkrásněji je tam mezi květnem a zářím. Krajina každým rokem v tuto dobu celá zezelená.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz
  • 1Diskuse