15. dubna 2014 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Co vám uniklo: vládní kostlivci, Berlusconiho trest i nejdražší porcelán

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Porcelánová miska z Dynastie Ming zvaná jako Chicken cup, tedy volně přeloženo jako kuřecí pohárek díky svým motivům, vyvolala nemalý rozruch mezi novináři. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porcelánová miska z Dynastie Ming zvaná jako Chicken cup, tedy volně přeloženo jako kuřecí pohárek díky svým motivům, vyvolala nemalý rozruch mezi novináři. | foto: ČTK

PRAHA Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

PŘEHLEDNĚ: Kostlivci v jedné řadě. Po auditech plánují ministři povolat policii

Již třetí audit během posledních několika dní odhalil špatné hospodaření ve státních institucích. Nové vedení ministerstev si neodpustí jedinou příležitost upozornit na chaos, který podle nich v resortech panoval. Zakázky beze smluv, nevýhodné pronájmy, "malé domů", to vše odkryly audity na ministerstvu školství, práce a sociálních věcí a ve státním lékovém ústavu.

ČTĚTE VÍCE:

Další razie v České poště. Policie rozšířila stíhání korupce o autoprovoz

V centrále České pošty v ulici Politických vězňů a v Olšanské ulici na Žižkově v Praze zasahuje od brzkých ranních hodin policie. Státní zástupce totiž rozšířil dřívější obvinění z korupce a policie začala nově stíhat další tři lidi. Ti měli manipulovat se zakázkami týkajícími se autoprovozu.

ČTĚTE VÍCE:

Berlusconiho čeká rok veřejně prospěšných prací v domově důchodců

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi, odsouzený za daňové úniky, si musí uložený jednoletý trest odpykat prováděním veřejně prospěšných prací, konkrétně v domově důchodců. Rozhodl o tom v úterý podle agentury Ansa milánský soud. Alternativní trest místo domácího vězení požadoval sám politik.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Účet za úředníky: volno za tři platy, malé domů. Budou padat hlavy, zlobí se Chládek

Externí smlouvy vedle zaměstnaneckých, zaměstnávání příbuzných nebo "neplacené" volno za trojnásobný plat. Server Lidovky.cz získal podrobnosti k auditu externích smluv na ministerstvu školství. Někteří pracovníci si díky nim přišli až na stovky tisíc ročně. Ministr Marcel Chládek (ČSSD) chce nyní vymoci peníze zpět, chystá se zkontrolovat i podřízené organizace a některým úředníkům dokonce hrozí trestním stíháním.

ČTĚTE VÍCE:

Pláču každý den, říká oběť atentátu v Bostonu rok po výbuchu

Pokaždé, když se Američanka Roseann Sdoiaová vrací domů, musí vyjít 18 schodů, šest do budovy a dalších 12 do svého bytu. Pro ženu s amputovanou končetinou to není lehké. Když se ale měla loni rozhodovat, zda zůstane či se odstěhuje jinam, její volba byla jasná: jejím domovem zůstal Boston, uvedla agentura AP. O nohu Sdoiaová přišla přesně před rokem během atentátu na bostonském maratonu. Její život se od té doby naprosto změnil a i když se na vše snaží dívat pozitivně, stále pláče každý den.

ČTĚTE VÍCE:

Poplatkobijci stáhnou žaloby. Boj proti bankám nevzdávají

Za hozenou rukavici pro Nejvyšší soud považuje právník Petr Němec nález Ústavního soudu, který zamítl stížnost klientky usilující o navrácení poplatků za vedení úvěru. Advokát Petr Toman, jenž se stal tváří boje za navrácení poplatků, však radí tisícovkám lidí, aby žalobu, kterou na vlastní banku podali, raději stáhli.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

'Teroristka' vyhrožovala aerolinkám. Pak se bála, že jí rodiče zakáží Twitter

Čtrnáctiletá dívka se na Twitteru vydávala za teroristu. Chtěla si vystřelit z amerických aerolinek, ty ale odpověděly nekompromisně: "Nahlašujeme vás ostraze a FBI." Čtrnáctiletá dívka zpanikařila - bála se, že se o incidentu dozvědí rodiče a sociální síť jí zakážou. Svou akcí "terorista" získal několik desítek tisíc fanoušků.

ČTĚTE VÍCE:

Být hipster! Potřebujete ošoupané značkové hadříky, něco od Applu a Twitter

Jistý známý, říkejme mu třeba V., si nedávno pořídil několik kousků oblečení z bazaru. Na tom ještě není nic divného, vždyť podle včerejšího průzkumu společnosti Cetelem agentury Stem/Mark nakoupilo někdy v bazaru 90 procent Čechů.

ČTĚTE VÍCE:

Jaký je nejdražší porcelán na světě? Je z Číny a stojí 720 miliónů

Zatímco nejdražší láhev vína stojí 156 450 dolarů (asi tři milióny korun) a to jen proto, že jde o Bordeaux, které vlastnil Thomas Jefferson, tak nejdražší pohárek na světě přijde na 36 miliónu dolarů. To je v přepočtu úctyhodných 720 miliónů korun.

ČTĚTE VÍCE:

Lidovky.cz
  • 0Diskuse