26. září 2007 19:18 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Co ve skutečnosti prezident říká

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Ad LN 24. 9.: Planeta podle Honzíkovy cesty

Někdy mě bere čert, jindy propadám zoufalství, když politici i novináři (prakticky ve všech sdělovacích prostředcích) buď překrucují, nebo vynechávají ekologické argumenty našeho prezidenta. Snad jsou pohodlní na to, aby sledovali všechny relevantní údaje.
Pan prezident nezpochybňuje existenci oteplování planety, ale tvrdí, že dosud nikdo nevyvratitelně nedokázal, že to není převážně cyklický, dosud nevysvětlitelný přírodní jev.
Pan prezident nezpochybňuje, že lidské aktivity přispívají ke globálnímu oteplování, ale tvrdí, že tento lidský příspěvek je v rámci přírodních procesů  tak zanedbatelný. že obrovské ekonomické výdaje na snížení tak nepatrného lidského příspěvku jsou vyhozené oknem. (S ironií lze podotknout, že by bylo mnohem účinnější vynaložit pouhou část těchto prostředků třeba na ochranu pobřeží ohrožených za nějakých sto let zvýšením mořské hladiny možná o metr.) Přečtěte si prosím knihu Václava Klause Modrá, nikoliv zelená planeta. Panu komentátorovi Z. Petráčkovi na vysvětlenou: Přívlastek "zelená" v názvu knihy znamená zpovykané, někdy prodejné ekology a ekologické ideology. Ale pan redaktor Petráček prostě jen "hledal  hůl".
Ing. Vladimír Masák, Praha
Najdete na Lidovky.cz