16. června 2009 9:43 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Cornell v Praze opráší i slavné skladby Soundgarden

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Chris Cornell | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chris Cornell | foto: Reprofoto

PRAHA Americký zpěvák Chris Cornell přijede se svojí doprovodnou kapelou do pražského klubu Roxy již v neděli 21. června.

Cornell se proslavil především jako frontman a autor písní ve známých rockových kapelách Soundgarden a Audioslave. Je pokládán za jednoho z architektů grunge hnutí v 90. letech minulého století. Jeho hlas mohou ale znát i fanoušci Jamese Bonda, v roce 2006 zpíval v písni, která běží v podkresu úvodních titulků filmu Casino Royal.

Svojí poslední deskou Scream, která vyšla letos v březnu v produkci hvězdného Timbalanda, vyvolal řadu kontroverzních reakcí. Podle sdělení na svém blogu se mohou fanoušci v Praze těšit především na rockový koncert se skladbami z éry obou super kapel, ale i na sólový materiál: „Everything from early days through Scream and everything in between.“

Chris Cornell - Black Hole Sun

Cornell je známý svým fenomenálním hlasem, který má prý rozsah čtyř oktáv. Byl několikrát nominován na Grammy, se Soundgarden toto ocenění získal v roce 1994. Není mu cizí téměř žádný hudební styl, jak ukázal třeba v soulovějším projektu „Temple of the Dog“, ve kterém představil světu budoucího frontmana Pearl Jam Eddieho Veddera. Vstupenky, kterých v tuto chvíli zbývá 150 kusů, jsou v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal.

kul, Lidovky.cz
Najdete na Lidovky.cz