Čtvrtfinále konečně začalo. Prohrami domácích týmů

PRAHA Kvůli začínajícímu tenisovému Davis Cupu dostali na úvod série domácí výhodu. A říkali: „Na Vítkovice si hodně věříme.“

Jenže hokejisté Českých Budějovic jako by hned od začátku utrpěli hodně tvrdý knokaut. Zpátky do reality.

Vítkovičtí totiž první čtvrtfinále vyhráli na jihu Čech 3:1, v druhé sérii zase vyloupil pardubický obhájce zlínskou halu 4:3 až v prodloužení. To rozhodl v 68. minutě při přesilovce Slovák Martin Bartek. „Přesilovkám jsme se před play off věnovali a vyplatilo se,“ pochvaloval si bek hostů Jakub Nakládal.

Tak už to vypuklo...

Čtvrtfinále extraligy, na které se tak čekalo téměř dva týdny. Úvodní bitvy ale začaly prohrami domácích. Odvety sérií hraných na čtyři vítězná utkání jsou na programu už dnes. Během víkendu se pak představí pražská Slavia v Liberci a Litvínov na ledě favorita z Třince.

V Budějovicích se včera dvakrát trefil Petr Pohl a vítkovický spoluhráč Viktor Ujčík si připsal 50. gól v play off. Jihočeši sice začali aktivně, ale nástup nezužitkovali. „Chybou bylo, když jsme nedokázali využít jedinou ze čtyř přesilovek v první části. Byla tam tyčka, ale četnost střelby byla malá a šance z toho moc nebyly,“ posteskl si domácí kouč František Výborný.

Jenže ani šťastní hosté nebyli výkonem nadšeni, což potvrdil v České televizi svými slovy Ujčík. „Musíme se zlepšit,“ přiznal.

Už před začátkem play off hokejový internacionál Pavel Richter tipoval: „Obě tyhle série vidím velice vyrovnaně, možná také půjdou až do sedmi zápasů.“ Tohle se může stát.

Budějovičtí i Zlín však mají nůž na krku. Dnes potřebují nutně zvítězit, aby na led soupeřů neodjížděli s dvoubodovou ztrátou.

Chyba Zlína: špatně vystřídal „Musíme na tohle hodně rychle zapomenout a soustředit se na další zápas,“ burcuje zlínský obránce Lukáš Galvas.

Přitom jeho tým včera prohrával 0:2 a výsledek v zápase třemi góly během necelých čtyř minut otočil -i díky dvěma Galvasovým trefám. Ani to nestačilo.

V prodloužení při oslabení domácí špatně vystřídali a nechali Bartekovi prostor na pravé straně. „Nějak jsme se nedomluvili, ovšem už tomu předcházelo i to vyloučení,“ krčil rameny Galvas.

Dnes mají Zlínští možnost reparátu, stejně jako České Budějovice. Teď jsou na řadě oni. Jejich soupeři si svůj dočasný cíl už splnili.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...