8. ledna 2012 21:30 Lidovky.cz > Zprávy > Lidé

Čtvrtníček: Chcete, aby se můj syn jmenoval Havel?

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 46Diskuse
Petr Čtvrtníček: Rád bych, aby až se můj syn narodí, nosil jméno Havel. Havel Čtvrtníček.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Čtvrtníček: Rád bych, aby až se můj syn narodí, nosil jméno Havel. Havel Čtvrtníček. | foto: havelctvrtnicek.cz

PRAHA Bavič, mystifikátor, milionář a pražský rejdař Petr Čtvrtníček na sebe opět upozornil. Na internetu vystavil petici za to, zda by měl pojmenoval svého syna křestním jménem Havel.

Na internetových stránkách Čtvrtníček: Havel! se nedávno objevila pozoruhodná výzva. „Vážení spoluobčané, dovoluji se na Vás obrátit v rodinné záležitosti. Jedná se o jméno mého syna. Rád bych, aby až se narodí, nosil jméno Havel. Havel Čtvrtníček,“ píše známý provokatér.

Po veřejnosti žádá, aby co nejvíce lidí přidalo svůj souhlas s pojmenováním syna. „Chci se chovat k budoucí generaci maximálně zodpovědně. Proto bych rád, aby se Havel narodil se silným mandátem,“ vysvětluje Čtvrtníček.

„Těším se, až nastane ten krásný okamžik, kdy se ten malý človíček narodí a my budeme moci všichni zvolat: Vítej na světě Havlíčku Havle!“

ČTĚTE TAKÉ:

Prohlášení už na internetu podepsalo téměř 700 lidí. Často pod fiktivními jmény.

Poslední Čtvrtníčkovou mediální akcí bylo srpnové oznámení o ukončení kariéry. které následovalo po odchodu Hany Hegerové, Marie Rottrové a skupiny Psí vojáci z kulturního světa.

„Můj život v umění se naplnil, nyní už se budu věnovat pedagogické práci,“ vzkazoval tehdy Čtvrtníček ústy své mediální zástupkyně Uljany Donátové. Svůj odchod ale nemyslel upřímně, stále je totiž reklamní tváří bramborových lupínků nebo elektrických spotřebičů.

Když bude zlobit, vyhodím ho v Děčíně do vody

Internetovou adresu havelctvrtnicek.cz si herec zaregistroval pár dní poté, co filmový producent Fero Fenič zveřejnil výzvu na pojmenování ruzyňského letiště po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi.

Čtvrtníček si svého syna představuje jako budoucího zaměstnance letiště.„Přejme mu krásnou a smysluplnou budoucnost. Rád bych, aby se kluk vyučil a pracoval na letišti. A když bude zlobit, odvezu ho lodí do Děčína a hodím do vody.“

ČTĚTE TAKÉ:

Fenič i Čtvrtníček se v devadesátých letech minulého století podíleli na tvorbě satirického televizního pořadu Česká soda. Projev Václava Havla hlasem imitátora pronáší v prvním díle pořadu zdravici diváků s tím, „že konečně uslyšíte dobré fóry!“

mevMartin Nevyhoštěný
  • 46Diskuse