Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Čtvrtý mobilní operátor by mohl přiletět z Číny. Na křídlech Petra Kellnera.

Skupina PPF agresivně tlačí na změnu podmínek aukce volných kmitočtů. Operátoři varují před nepřiměřenou podporou čtvrtého hráče.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jankan

25. 5. 2012 10:49
nový operátor leda jako politikum
Nikdo jiný než někdo, kdo si potřebuje vybudovat referenci, do ČR nepůjde. Čína je nejpravděpodobnějším kandidátem a pro PPF by to mohl být dobrý obchod (ne kvůli telco službám v ČR). Všichni ostatní totiž vědí, že budovat na zelené louce je neskutečně drahé. Jedna věc jsou technologie, druhá však různá povolení pro stavbu vysílačů, ale také pro jejich zasíťování.  Navíc stávající operátoři už nyní nabízejí ceny zcela odlišné od toho, co mají v cenících. Běžný lid (a novináři) sice nadává na vysoké ceny, ale kdo se trochu zajímá, dostane se minimálně na poloviční ceny, mnohdy na třetinové i nižší. Firmy s desítkami (nikoliv stovkami či tisíci) SIM karet mají slevy 80 procent a víc.  Takže třeba tarif s 500 minutami kamkoliv a 200 SMS kamkoliv za 200 korun. K tomu 2 GB internet za necelých 300 korun. Tam už je prostor pro zisk relativně malý.  Navíc známe české spotřebitele - je tu sice pár křiklounů (jde o řády stovek) - ale až přijde nový operátor třeba s neomezeným tarifem za 400 Kč, lidé zůstanou u svého opa, který jimpři hrozbě odchodu nabídne cenu 500 Kč. A já bych zůstal také, protože ''starého'' operátora znám a vím, kde a jaké má pokrytí.
0 0
možnosti

Urvisu

25. 5. 2012 23:32
Podpora satelitní komunikace…
Hmm… a zvážil jste i podporu satelitní mobilní komunikace? Řekl bych, že Čína na tom bude z hlediska takových investic mnohem lépe než třeba T-Mobile anebo Telefónica.
0 0
možnosti
Virtuální operátor v UK není
Virtuální operátor v UK není to, co se chystá u nás. To je úplně něco jiného.
0 0
možnosti

Funtom

25. 5. 2012 10:16
MVNO
Tak v UK spustil China Telecom virtuála, ve spolupráci mj. s T-Mobilem. Fakt chtějí tady budovat síť?
0 0
možnosti

Knight

25. 5. 2012 9:39
Nejde jen o volani
Nevim jestli jste si nekdo vsimli, ale nejde je o volani. Jsou tu vysoke bankovni poplatky, ceny energii, vody. Ceskeho cloveka si proste naucili odrbavat proste vsichni. Pokud nefunguje trh mezi mobilnimi operatory predpokladam, ze si z nasich dani platime nejakou instituci, ktera by to mela proverit a pripadne je potrestat.Muzeme si za to ale vicemene sami protoze pravidla urcuji nasi voleni politici. Pokud Kellner cili na Dlouheho cloveka Kubu asi vi proc to dela. Jestli se to o pul miliardy zlevni, jiste pristane na Hluboke aspon 100 milionku. Evropska komise pak rekne, ze to byla nedovolena podpora a zaplatime to zase vsichni jako v pripade dotaci na stavbu silnic a dalsich penez z EU.Diky kluci jen tak dal.
0 0
možnosti

Marty Mcfly

25. 5. 2012 8:44
Čtvrtý operátor
Jen takové zamyšlení...Jestliže čtvrtý operátor nebude:1. očividně levnější2. nezačne účtovat první minutu po vteřinách3. nenabídně podobný balíček jako FREE ve Francii atd. ...... nemyslím si, že někdo bude chtít měnit operátora.Stávající operátoři si před nástupem toho čtvrtého (pokud vůbec bude) budou snažit pojistit a "zavázat" své zákazníky dvou a víceletými  smlouvami. Pokud  by zveřejnění ceníku "čtyřky" bylo pro naši silnou trojku nebezpečné co do úbytku zákazníků, ceny se  jistě stejně jako ve Francii jakoby zázrakem najednou pohnou dolů. Větě: "současní operátoři údajně varují, že půjde-li se v podmínkách aukce cestou maximálního otevření trhu pro čtvrtého operátora, mohou omezit investice do České republiky"  .. už se mohu jen smát. Jako by se v České republice snad v posledních letech něco investovalo. Rozvoj 3G je v ČR absolutně nejpomalejší v celé evropě, o LTE si můžeme ještě hodně dlouho nechat zdát, signál na vesnicích je mnohdy horší než někde v v Indii a navíc si velká trojka na vysokých maržích (až 48%) za ty leta u nás nadělala "vaty" jako nikde jinde na světě!!! Takže bych moc nevyhrožoval!!Každopádně to "ten nový" nebude mít lehké, ale držím mu palce!!!
0 0
možnosti

Strojil

25. 5. 2012 5:48
Moc zjednodušené
Samozřejmě, že PPF charitu nedělá, ale opravdu nikdo nepůjde do dražby frekvencí s tím, že to bude dělat jako charitu. V případě spolupráce s operátorem nebude potřeba živit dvě marže, bude potřeba si marži rozdělit. Výše marže bude daná trhem a náklady. Jestli bude nový operátor horší/dražší než stávající, neuspěje. Takže nechápu tu poznámku "Zlatá Telefonica".Nikde samozřejmě není zaručeno, že dostaneme ceny jako v Rakousku, to je nereálné. 
0 0
možnosti

Funtom

25. 5. 2012 5:13
Konkurence
Takže pokud bude opravdu 4. operátor a bude to díky PPF, zapomeňme na ceny srovnatelné s Rakouskem.Důvody:1. Aukce se z něčeho zaplatit musí.2. PPF charitu nedělá, naopak, jde do biznysu jen tehdy, když je z toho vejvar.3. Bude třeba uživit 2 marže Zlatá Telefonica...
0 0
možnosti