Cyklisté přidali v Pekingu další medaili

PEKING Dvanáctou medaili pro českou výpravu na paralympijských hrách získali cyklisté Jiří Ježek, Jiří Bouška a Tomáš Kvasnička, kteří zakončili program na dráze Lao-šan třetím místem v týmovém sprintu. V souboji o bronz porazila česká trojice tým Austrálie a vytvořila nový národní rekord. Zlato získali Britové.

„Předpokládali jsme, že bychom na bronzové medaile mohli mít, a vyšlo to, takže jsme strašně šťastní. Dneska jsme měli všichni den D,“ uvedl finišman Bouška, stříbrný ze závodu na kilometr s pevným startem.

Základ k úspěchu položil v úvodu Kvasnička, který hned v prvním okruhu najel na soupeře více než sekundu. „Je to super! Pro mě je to druhá medaile, což jsem nečekal, jsem moc šťastný,“ řekl Kvasnička, jenž má bronz i ze závodu na kilometr s pevným startem.

Kompletní sadu medailí už má v Pekingu Ježek, který vyhrál stíhačku a v závodě na kilometr s pevným startem byl druhý. „Týmová soutěž má vždycky jiný náboj než individuální. Člověk má větší odpovědnost za výsledek a radost je potom sdílená,“ uvedl čtyřnásobný paralympijský vítěz Ježek.

Zatímco v individuálních dráhových závodech dosáhli čeští cyklisté v minulých letech řady úspěchů, v týmovém sprintu okusili medailovou radost až loni na světovém šampionátu v Bordeaux, a to hlavně díky Kvasničkově rychlému startu.

Z výsledků - Dráhová cyklistika - muži, týmový sprint: 1. Británie 49,323, 2. Čína 50,480, 3. ČESKO (KVASNIČKA, JEŽEK, BOUŠKA) 52,379, 4. Austrálie 54,239.