Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Další náhoda: Šéf kabinetu ministra Chalupy získal funkci na radnici Prahy 6

Vladislav Dykast se stal ředitelem odboru, který má v agendě i vymáhání stamilionů z dědictví Prahy 6 po dobrodružství s Key Investments.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Petr.Brambora

To je za současného stavu
To je za současného stavu snad ještě divočejší. Ve společnosti Via Chem Group, a.s. nic tržně zajímavého není. Majetek ovládají zajištění věřitelé.  Emise dluhopisů jako způsob vybřednutí z úpadkové situace je zajímavý nápad, ale kdo ty bondy koupí?  Samozřejmě, pokud by se podařilo přemluvit věřitele ke směně starých dluhopisů již po splatnosti za nové, bylo by to optimální, ale k tomu by musel emitent poskytnout zajímavější podmínky, hlavně nějakou jistotu. Riziko těchto dluhopisů je tak velké, že si je nikdo nemůže dovolit koupit, aniž by neměl určitý taktický záměr (což ovšem vylučuje zaplacení za bondy v penězích).  Ony se ty dluhopisy v podstatě ani nedají prodat. Na Slovensku je, pokud se nepletu, třeba prohlášení představenstva o splatitelnosti dluhopisů, tj. že představenstvu není znám důvod, který by splatitelnost z dnešního pohledu vyloučil či jinak podstatným způsobem ztížil.Transakce se zaplacením směnkou, která se ani nepředloží k inkasu až do promlčení, to je v poslední době v této partě šlágr. Proto jsem si to tak spojil. Každopádně tuto emisi je třeba sledovat. Pokud by měla být zneužita proti věřitelům bondů po splatnosti v insolvenčním řízení, předpokládám, že pohledávka majitele nových dluhopisů bude popřena nějakým věřitelem jako pohledávka uměle vykonstruovaná s nepoctivým záměrem.Pokud však bondy poslouží k inkasu hotových peněz a Via Chem Group, a.s. splatí veškeré závazky, tak klobouk dolů. Jen jestli Via Chem Group, a.s. ví, jaký je konečný účet k placení? Co když se bude realizovat ručení ve prospěch společnosti Glencore International AG za převod majetku Setuzy, který je napaden ze všech stran? Ne, nedává mi to smysl. Via Chem Group, a.s. nemá důvod něco platit, či na to hledat za vysoce rizikových podmínek zdroje. Vychází mi jako jediné logické řešení konkurz. Ale je to obchod a vždy se může něco přihodit.
0/0
2.10.2013 10:22
Foto

Murdoch

Takováto emise mi na mysl
Takováto emise mi na mysl vůbec nevytanula, zní hodně divoce:-)) Blahé paměti před 5 lety se taky našli hejlové, kteří předchozí emisi refinancovali, navíc na Slovensku o pár let později, když už byly dávno potíže Viachemu profláknuté, prodali dceřince Viachemu Novácké chemické závody... Takže spíš bych to viděl na to, že jistá přátelská finanční instituce nějaké papíry upíše a pak je nadělí svým klientům do balíčku high yield bonds:-) Je to sice úplně absurdní, ale český Viachem měl taktéž v době akvizice NCHZ záporné vlastní jmění a going concern výstrahu od auditora a Slováky to nerozhodilo, takže možné je úplně, ale úplně všechno...
0/0
1.10.2013 17:31
Foto

I10s68t32v75á60n 54L77é22k18o

Kdyby Tvarůžková chtěla, proč
Kdyby Tvarůžková chtěla, proč ne. Ale ona nebude chtít :)) Proč bych bral lidi, které Piskáček, který dělal u mně v Euru, vyhazuje. On taky není hlupák.Jinak s těmi dluhopisy to je asi nějaká bouda. Nevěřím, že by za ně někdo zaplatil penězi. Pak potom nevím, kdo pošle cash Praze 6 a Praze 10. Uvidíme.
0/0
1.10.2013 16:04
Foto

Petr.Brambora

Že by někdo méně bonitní
Že by někdo méně bonitní zaplatil za nové dluhopisy neavalovanou směnkou splatnou v budoucnosti a pak ovládl jako věřitel insolvenční řízení na majetek společnosti Via Chem Group, a.s.? Jiný důvod emise mě nenapadá. Ovšem mnoho chyb se stalo v minulosti. Tak snadno by to neprošlo.
0/0
1.10.2013 14:25
Foto

Murdoch

Lucie Tvarůžková by byla
Lucie Tvarůžková by byla dobrá akvizice pro ČP. Dle Motejlkova webu Sisák tento týden emituje dluhopisy na Slovensku ve výši až 1,8 mld. v českých. Souvislost s maturací dluhopisů Via Chemu čistě náhodná:-)
0/0
1.10.2013 9:19
Foto

Petr.Brambora

Samozřejmě, že rodinná přízeň
Samozřejmě, že rodinná přízeň ještě nemusí vylučovat dotčenou osobu z místa obecního úředníka, ale v tomto případě jde o politickou chybu vedení radnice. Odkazovat se na to, že o rodinném propojení pana Ing. Vladislava Dykasta se společníky AUDITING - Dykast, s.r.o. neměli na úřadu MČ Prahy 6 informace, svědčí o tom, že tam nevyhodnocují rizika spojená se správou obecního majetku a hrají si s důvěrou voličů.Riziko propojení vedoucího pracovníka správy majetku s osobou, která vykonávala své poslání auditora tendenčně ve prospěch společností, které způsobily svým hospodařením újmu na tomto obecním majetku, je příliš vysoké. Zejména v době, kdy ještě nebyl uzavřen kriminální případ společnosti KEY INVESTMENTS, a.s.  a další finanční ztráty městské části Praha 6 jsou na obzoru. A ani pan Chalupa nemluví pravdu, neboť média se do něho jako ministra dost strefovala za jeho spolupracovníka Ing. Dykasta. Moc dobře ví, o koho jde a s kým je spřízněn.Ostatně policie vyšetřující případ KEY INVESTMENTS by se měla vedení E SIDE PROPERTY LIMITED  organizační složka v ČR dotázat, s kým uzavřeli smlouvu o účetním auditu před společností AUDITING - Dykast, s.r.o. a proč po analýze účetnictví tímto auditorem spolupráci bleskově ukončili bez dokončení auditu a vydání zprávy auditora a vyplatili odměnu? A proč neměli zájem o tohoto profesionálního auditora?Toto je velmi významné v trestní věci a stejně se to dříve či později otevře, pokud MČ Praha 10 bude pokračovat ve svém právním postupu proti E SIDE PROPERTY LIMITED. 
0/0
1.10.2013 8:52
Foto

Svaty

No jestli tento auditor
No jestli tento auditor posvětil a nechal zaúčtované navýšení vlastního jmění z důvodu výše pojistek hráčů v SK Slavia, tak by si zasloužil vyškrtnout z komory auditorů.Pochopitelně je to klasické přikrytí bordelu a rozkrádání razítkem. Používá se to i u společností Big 4. Jako příklad uvěďme ČEZ a audit od Ernst & Young. Proto také politici hojně žádají a upřednostňují audity. Protože leckdy nemají cenu ani těch papírů, na kterých jsou napsány. Obdobně znalecké posudky od Delloite.Auditor by rozhodně neměl pomáhat svému synovi a poskytovat mu informace o svých klientech. Není to náhodou ale střet zájmů? Že synáček rozhoduje o vztazích s otcovými klienty?
0/0
1.10.2013 7:54
Foto

I94s45t12v13á12n 74L30é88k16o

Myslím, že jsou i zajímavější
Myslím, že jsou i zajímavější kauzy.
0/0
1.10.2013 7:48
Foto

B67o21h91u34m17i93l 34H28o33l25u32b68e79c 9425250628213

Kdo by takového "odborníka" nezaměstnal? Aneb
jak se pravicoví politici umí postarat sami o sebe. Ty Klausovi kecy jsou na blití.
0/0
1.10.2013 6:53
Foto

Milota

Zdá se, že masivní vyhazov
Zdá se, že masivní vyhazov novinářů z Bakalou vlastněných periodik nestojí České pozici za příspěvek.
0/0
1.10.2013 4:20
Foto

Negativeequity

zapomenutá opce
Společnost Auditing Dykast sídlící v Šestajovicích byla auditorem BORSAY v letech 2007, 2008 a 2011. V roce 2009 auditovala jiná auditorka ze Šestajovic, která si v aktivech nevšimla expirované opce za 85 mega...
0/0
30.9.2013 19:02