Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Dan Ťok: Ještě jsme zákonu o veřejných zakázkách ani nedali šanci

Šéf Skansky a předseda Platformy pro transparentní zakázky odmítá záměr ministra Kuby provést další změny zákona, jenž platí necelý rok.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Čech

Ony nám totiž vyschly zdroje
Ony nám totiž vyschly zdroje zvláště regionálních šíbrů z ODS. Proto nyní přspěchal ministr Kuba s tezí, že se zákon musí upravit. Reginální představitelé ODS jsou nervozní, protože vidina toho, že po dalších volbách jdou pracovat jim moc nepřidává a ty zakázky dnes není tak jednoduché cinknout jako dřív díky tomuto zákonu.Je v podstatě jedno do jakého hávu to pan Kuba zabalí a jeké nesmysli komu navykládá, ale je to tak.
0/0
19.2.2013 12:58
Foto

Kecálek

Aha
Takže právě proto vyhovuje firmě typu SKANSKA - ta je totiž transparentní, neuplácí, nepředražuje a staví kvalitně.A teď tu o perníkové chaloupce.
0/0
21.2.2013 9:17
Foto

Čech

SKANSKA
ta tady leta dojila stát a platila odpustky, ale teď naskočili na dlouhodobý trend. Ono to těm nahoře nedochází ale přišla generační obměna a mladým lidem nevoní financovat v krizi tyhle zloděje. Skanska si teď sice neškrtá ale vše může být za pár let jinak.
0/0
21.2.2013 14:57
Foto

John Dear

Souhlasím s Vámi, dávno už mu nevěřím ani "Dobrý den"
Dana Ťoka jsem měl možnost několikrát v životě profesionálně potkat. Tu jako generálního ředitele v Jihomoravské plynárenské a ještě před tím v jedné strojírenské firmě, na jejíž název si už ani nevzpomenu. Poučení z těchto jednání bylo pro mě to, že mu dávno nevěřím ani "Dobrý den". Když někdo řekne SKANSKA, tak se mi okamžitě vybaví hlavně nekvalitní a současně předražené stavby. Takže argumenty, které šéf takové firmy předkládá, jsou v mých očích všechny pochybné od samého počátku.Nemá smysl to dále rozvádět, chytrému napověz, hloupého kopni.  Jinak můj privátní pohled na věc, nemusíte se mnou souhlasit .....
0/0
19.2.2013 11:50
Foto

Kecálek

Ta firma byla
ABB PBS
0/0
21.2.2013 9:14
Foto

Kecálek

Profesionální manažerský tůrista
No, pokud je stanovisko profesionálního manažerské kariéristy to podstatné pak budiž. Pozorným čtenářům chybí v zákonu o zadávání veřejných zakázek spíše povinnost uchazeče doložit svou schopnost akci realizovat, jaký podíl akce udělá vlastními silami a jaké procento pouze po odkrojení marže přeprodá o referencích a kvalitě ani nemluvě. A že ten zákon brání šéf SKANSKY? Není se čemu divit, vždyť tahle firma nemá s výjimkou několika stavbyvedoucích (každý z nich má na krku několik staveb) žádné technické zaměstnance - pouze "vysoutěží" zakázku, odřízne marži a pak ji přeprodá... výsledkem je, že máme v naší zemi nejdražší a nejméně kvalitní stavby v Evropě.
0/0
19.2.2013 9:30