Sobota 10. června 2023, svátek má Gita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Dana Drábová: I vážná havárie jaderné elektrárny se dá zvládnout

Další katastrofa, která by vedla k velkému úniku radioaktivity, by mohla znamenat konec jaderné energetiky, říká šéfka radiační ochrany.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

stavba a uvedeni do provozu jaderne elektrarny
ze stavba a uvedeni do provozu jaderne elektrarny neni totez co prodej bot musim bohuzel casto pripominat i v prostredi "odborne verejnosti", clanek se mi velice libi, zejmena odvaha konstatovat, ze dalsi pruser stejne prijde a i tak musime s jadrem dale zit jako musime letat letadly a jezdit autama,osobne jsem presvedcen, ze prvni dva bloky v Temeline jsou obrovskym uspechem ceskeho prumyslu a uspechem dobre spoluprace s ruskymi i americkymi a jinymi specialisty, ano, pral bych CEZ, aby se uz nikdy stavba takoveho rozsahu nepreprojektovavala a nepredelavala za pochodu, hodilo by to navenek "lepsi svetlo"   
0/0
14.5.2013 20:01
Foto

Energetik_Tom

Ano další jaderná havárie
Ano další jaderná havárie (někdo tomu říká "průser" jako když děcka rozbijí oko) přijde. Vzhledem k přibližně 400 nukleárních reaktorů na světě a předchozích zkušeností, vychází velká jaderná havárie na co 11 let.
0/0
19.5.2013 12:51
Foto

jen maličkost:
K rizikovosti  jádra se nevyjadřuji. K Temelínu ale sluší dodat:ministr Dlouhý se dušoval, že odstoupí, přesáhne-li Temelín  100 mld Kč.Po něm to převzal jistý Grégr, "aťomnyj děduška", jak jej kdysi Putinovi představil.prem.Zeman.  Děduška předtím m.j, položil na lopatky svou rodnou Destu.    24 mld Kčs do Temelína nateklo ještě  za komunismu.Poměr hodnoty komunistické Kčs a kapitalistické Kč v době dokončení  Temelína byl cca 1:4,6  Tzn., že  cca prvých 110 mld Kč do Temelína nateklo ještě za komunismu. Pokud se v průběhu delší stavby pohne měna, uvádí se v civilizovaných zemích cena v  hodnotě měny v době dokončení (ve Francii se ještě 10 let po měně rozlišovalo "starý"/"nový" frank) . Kč a Kčs se obě nazývají korunou, fakticky se k sobě mají jak kuna k dináru, červoněc k rublu.Cena Temelína průběžně oznamována s přesností na desetiny miliardy blíže neurčené koruny v zemi, kde 4  premiéři měli titul "Ing" z ekonomie na VŠ z  Náměstí Ant.Zápotockého. Na západ od Chebu by s touto matematikou neodmaturovali.  Český národ to baštil a uniklo mu, že "Temelín" stál ve skutečnosti cca  260 mld. Kč, o externalitách nemluvě.Dnes se daří postavit kilometr dálnice i za miliardu. Instalace mýtného skandálně předražená, výběr směšně neefektivní, Blanka se fyzicky propadá a cena roste. V době, kdy se magistrát rozhodoval mezi  Danou,Hankou.. byla udávaná cena Blanky  8,5 mld a obavy že vltavskou kotlinou půjde dálniční průtah Magoš ještě dlouho poté uklidňoval slibem, že Blanka se zprovozní až po (!) dokončení silničního okruhu na severu města........S takovýmto portfoliem se pouštíme do  Temelína, draze postavíme, elekřinu levně vyvezeme. Takže tunel z principu.  Za strašením nedostatkem energet. zdrojů je třeba primárně vidět  tento tunel.   PS.přestože vodu vařím z pohodlnosti v el.konvici, celkově moje dnešní domácnost má cca 65% spotřeby před 15 lety. Nominálně pochopitelně platím víc.    
0/0
20.5.2013 21:45