Defago škrtl Millerův hattrick

WENGEN, Švýcarsko Slavný sjezd Světového poháru ve Wengenu vyhrál domácí lyžař Didier Defago. Švýcar porazil o dvě desetiny Američana Bodeho Millera, který usiloval na proslulé sjezdovce Lauberhorn o třetí vítězství za sebou.

Defago zvládl 4,5 kilometru dlouhou trať, která je nejdelší v seriálu Světového poháru a je považována ze nejnáročnější, za dvě minuty a 31,98 sekundy. Jedenatřicetiletý Švýcar vybojoval druhý triumf v závodě Světového poháru a první ve sjezdu, v němž se dostal na stupně vítězů vůbec poprvé.

Defago navázal na den starý triumf svého krajana Carla Janky v superkombinaci. „Na vlně jeho vítězství byl celý tým odhodlán Carlův triumf zopakovat,“ řekl Defago agentuře Reuters. „Mohl to být kdokoliv, ale od tréninku jsem cítil, že mi sjezdovka sedí,“ uvedl. Švýcarům vyšel závod nadmíru skvěle, když se do první patnáctky prosadilo hned pět domácích lyžařů.

Defago se dočkal vítězství po sedmi letech, jediný předchozí úspěch zaznamenal v roce 2002 v super-G ve Val Gardeně. „Věřil jsem si, ale vůbec mě nenapadlo, že bych mohl vyhrát tak prestižní závod,“ tvrdil.

Obhájce celkového prvenství v seriálu Miller skončil druhý již potřetí v sezoně a na vítězství čeká už 19 závodů. Český lyžař Petr Záhrobský skončil na 53. pozici, za Defagem zaostal o 7,67 sekundy. ZAUCHENSEE, Rakousko Úřadující vítězka SP Lindsey Vonnová z USA vyhrála sobotní superkombinaci v Zauchensee. Body získala i Šárka Záhrobská, jež obsadila 16. místo. O šanci na výraznější výsledek přišla slalomová mistryně světa ve sjezdu, po němž jí patřilo 37. místo, a slalom absolvovala za elitní třicítkou na rozbité trati.