1. února 2010 16:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Děti vážně zraněné padajícími rampouchy jsou při vědomí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Rampouch - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rampouch - ilustrační foto. | foto: ČTK

PRAHA/MLADÁ VOŽICE Příběh dvou dětí, které na různých místech republiky zranily při sněhové kalamitě padající rampouchy, pokračuje. Po dvou týdnech přišla konečně optimistická zpráva. Už jsou při sobě.

"Oba pacienti už byli probuzeni z umělého spánku, jsou dokonce odpojeni od plicní ventilace a dýchají sami," řekla LN Martina Štanclová, mluvčí Fakultní Thomayerovy nemocnice, kde děti leží.

Děti jsou ovšem stále na jednotce intenzivní péče a jejich stav zůstává vážný. "Pořád je jejich stav vážný, ale to, že sami dýchají, je dobrá zpráva," uvedla Štanclová. "Na prognózy je ještě brzy," dodala.

Devítiletý chlapec vnímá, když na něj mluví lékaři. Reaguje tak, že lékaři stiskne ruku.

Více čtěte:

Devítiletého hocha z Mladé Vožice na Táborsku zranil kus ledu spadlý ze střechy školy. Desetikilový ledový válec mu způsobil zlomeniny v obličeji a podstoupil operaci.

Hůře dopadl ani ne roční kojenec, do jehož kočárku spadl rampouch ze střechy domu v pražských Nuslích. Neštěstí se stala ve stejný den 19. ledna. Kojenec podstoupil operaci mozku.

Odpovědnost za rampouchy, které spadnou ze střechy, nese majitel nemovitosti. Pokud led někoho zraní, může být majitel obviněn z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti.

Najdete na Lidovky.cz