Detroit si proti Chicagu zastřílel

CHICAGO Hokejisté Detroitu zvítězili ve čtvrtém semifinále Stanleyova poháru na ledě Chicaga 6:1, zvýšili vedení v sérii na 3:1 na zápasy a zbývá jim jediná výhra k postupu do finále. Blackhawks nebylo nic platné, že v utkání nakonec nastoupil český útočník Martin Havlát, který nedohrál předchozí zápas po tvrdém zákroku obránce Niklase Kronwalla.

Od více než 22 tisíc diváků v hale United Center se Havlát dočkal bouřlivých ovací, ale ani tentokrát duel nedokončil. Ve 24. minutě jej u mantinelu narazil Brad Stuart a Havlát se od té doby už na ledě neobjevil.

Red Wings rozhodli o svém triumfu už v první polovině zápasu. Skóre otevřel v 9. minutě ve vlastním oslabení Marián Hossa, na 2:0 zvýšil 21 sekund před první přestávkou Johan Franzén. Během úvodních osmi minut druhé třetiny přidali hosté další tři góly, za domácí pak pouze zkorigoval skóre Jonathan Toews.

Chicago - Detroit 1:6 (24. Toews - 9. a 25. Marián Hossa, 28. a 53. Zetterberg, 20. Franzén, 22. Filppula). Stav série: 1:3.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.