30. prosince 2007 19:04 Lidovky.cz > Zprávy > Názory

Díky za každou novou možnost

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce

Ad LN 29. 12.: Bojuji za politiky, kteří nekradou

Díky redakci a osobně Renatě Kalenské za rozhovor. Jen více takových možností reprezentovat tuto pitoreskní figurku české politické scény tak, jak se to podařilo v tomto interview. Výroky, kterých se pasn Čunek dopouští, jednoznačně dokumentují, jaký velikán ducha a jak výrazná morální osobnost je tento pán, který stojí v čele významné politické strany a který vehemtně usiluje o návrat do druhé nejvyšší vládníí funkce. A navíc je přesvědčen, že v ní co nevidět usedne. Jeho přirovnání své situace, když v době, kdy "hlídal" cizí milionové vklady na svém účtu v bance a přitom pobíral sociální dávky s pokladní ze samoobsluhy, která nese do banky tržbu, by mělo vstoupit do dějin. Přinejmenším by mělo být zakomponováno někam do nesmrtelných historii "největšího Čecha" Járy Cimrmana.
Smutné je, že tento valašský lidový vypravěč se stále těší podpoře a uznání řady špičkových politiků KDU-ČSL, kteří se donedávna těšili mé velké úctě, a o nichž jsem si doopravdy myslil, že jsou alespoň potenciálními OSOBNOSTMI našeho veřejného života. Inu, vládní křeslo je přednější, není-liž pravda?
Ještě jednou PF2008!!! Nejlepším dárkem by bylo. kdyby Jiří Čunek co nejrychleji "vycoufal" anebo "byl vycoufán" z vrcholové politiky.
Mojmír Weimann, Brno
Najdete na Lidovky.cz