Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Kampaň v žáru mozků

Odvádí skvělou práci. Krizi lesních požárů zvládá. Klimapoliticky klade důraz na správné akcenty. A jsem s ním v úzkém kontaktu. - Tak chválí „Terminátora“, kalifornského guvernéra Schwarzeneggera, Al Gore. Nikoho nezajímá, jak onen úzký kontakt funguje přes devět časových pásem - mezi Vídní, odkud hovoří Gore, a Kalifornií. Jisté je, že klima dnes vyhrává volby a ty americké budou právě za rok.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Tino

28. 10. 2007 9:23
Nastává konec světa!

Podle Al Gorea a všemožných zelených aktivistů Dochází ke globálnímu oteplení Zeměkoule vlivem člověka. Protože nejde o přirozený jev, hrozí zánik většiny druhů živočichů a rostrlin. Narušení potravinového řetězce pak bude jistě mít vliv i na homo sapiens - největšího predátora současné přírody. A co na to homosapiens?

 Homosapiens nemá na to, aby se domluvil a ukáznil všechny homosapiensy na celém světě. Tak jedna miliarda ze šesti by si dala snad říct a nechala by se zotročit pod zelenou vlajkou. Dopouštěla by se dobrovolně zelených přehmatů, které stejně nepovedou k zmírnění oteplování(pokud není jen vymyšlené), snesla by diktát narušující ekonomiku a postupně by zchudla na úroveň těch, co oteplování nezajímá ani v nejmenším a klidně si dělají co chcou. V nastalém ekonomickém boji o přežití se zapomene na celou ekologii a oteplování dosáhne vrcholu. V tom teple pak homo sapiens vyhyne společně s ostatními druhy. Na zemi zůstanou akorát švábi, rusi a jiná havěť hmyzí říše, která přežije tisíckrát víc radioaktivity než člověk, natož tak tepelné výkyvy klimatu.

 Konec lidstva je nevyhnutelný!!! Proto nemá cenu se jím vůbec zabývat a je třeba si té trochy života užít. Asiaté si také nějaké oteplení nepřipouští a tak je jich jako much na houně i u nás. Již brzy nám budou i vládnout a kraviny nám vyženou z hlavy pomocí práce a malého množství jídla. Ještě budeme pod jejich vedením rádi a vděční za trochu tepla v zimních měsících. Já už se na to těším.

0 0
možnosti

Jan

27. 10. 2007 20:45
Globální oteplování - mýtus nebo skutečnost?

Kalifornské požáry jsou dílem globálního oteplování. Al Gore po získání ceny Míru vypouští do světa stále větší hlouposti. Pokud  budeme pátrat v minulosti zjistíme,že požáry podobného rozsahu byly vždy a vždy budou. Spojovat je s globálním oteplováním je obrovský nesmysl a snaha ekologických fanatiků zviditelnit se za každou cenu.

Zprávy, posudky, hodnocení či závěry orgánů OSN jsou zaměřeny jedním směrem. Dnešní OSN je organizace, která je přežitkem a ztratila svůj smysl. Nedokáže zasahovat tam, kde by bylo zapotřebí. Současné protěžování přiznívců globálního oteplování je nehoráznost. Tudíž ti, co na těchto stránkách nabádají národ k četbe oněch závěrů a označují je za pivní tupce, by měli začít přemýšlet. Nepřípouštět opačné názory je důkaz nízkosti a primitivismu.

Klima na planetě se měnilo po celou existenci naší planety bez ohledu na existenci člověka. Zalednění planety se rozrůstalo jindy ustupovalo. To je prostě vývoj, který nikdo neovlivní ani nezastaví. Snaha řídit počasí je nesmírně směšná.

0 0
možnosti

CYRIL

26. 10. 2007 16:43
Ryba smrdí od hlavy

Přečetl jsem si poctivě celou dosavadní diskusi. Z většiny příspěvků zaznívá sebevědomé, arogantní popírání možných vlivů člověka na stav zeměkoule. Neznám lidi, co tak píší, nevím, jaké mají vzdělání. Ale podle stylu psaní odhaduji, že většinou nevalné. Takže se nejspíše opírají o něčí autoritativní názor. A tím je v naší zemi názor presidenta Klause. Znalosti tohoto politika jsou v oblasti ekologie spíše povrchní. Přesto neváhá arogantně a povýšeně snižovat význam vlivů lidské činnosti na životní prostředí. Dnes jsem si několik hodin četl v publikaci "Global Environment Outlook 4", který vydaly Spojené národy. Publikace má 572 stran a na jejím sestavení se podílely stovky špičkových odborníků z řady vědeckých oblastí a z celého světa. Zatím vyznívá text katastroficky a argumenty o rychle se blížících negativních důsledcích chování lidstva na stav země na mne působí hodně přesvědčivě. Ovšem nač se zabývat názory renomovaných odborníků? Pan Klaus řekl, že ekologové jsou "teroristé" a ta tupější část obyvatel české republiky to po něm tupě papouškuje. Těm diskutujícím, kteří zde znevažují pana Gora doporučuji, aby denně vypili o něco méně piva, aby se naučili anglicky a pak si přečetli výše zmíněnou publikaci. Možná budou vidět problém trochu z jiného úhlu. Jenže je asi pohodlnější zůstat v davu a vzájemně se ujišťovat, jak jsme dokonalí. Smutný stav národa!

0 0
možnosti

funtracker

26. 10. 2007 17:39
Re: Ryba smrdí od hlavy

Vzhledem k tomu, že čteš propagandisitcký materiál OSN, tak ztrácíš studiem čas. "Vědeckými" informacemi můžeš podpořit nebo vyvrátit cokoli.

Co taková Mezopotámie? Kvetoucí zahrada mezi řekami Eufrat a Tigrid. Předpokládám, že obyvatelstvo zatěžlovalo okolní přírodu natolik (nadměrné emise bioplynu z mul a oslů), že se tam najednou objevila poušť. Kdyby tenkrát měli ekology, strkali by zvířátkům do zadku špunty, aby zachránili přírodu. Zvířátka by sice zašla na plynatost, ale ekologové by měli dobrý pocit, že udělali něco pro planetu. I když poušť by tam nakonec byla tak jako tak.

0 0
možnosti

Muki

26. 10. 2007 16:18
no jo

Myslim,ze Gore udal spravnou taktiku, ze globalni otepleni primelo zhare, aby to zapalovali. Jinak by je to nenapadlo. Vyborna taktika

0 0
možnosti

milkom

26. 10. 2007 13:50
Když američané evaku...

Al Gore ejaku...  8-o

0 0
možnosti

Jirka

26. 10. 2007 10:41
Stejny duvod jako v Recku

Domy a stromy pohromade, to pro danou lokalitu neni puvodni a ani dobre reseni. Kalifornie neni Aljaska stejne jako Recko neni Norsko. Kdyz lidi delaji blbosti a stavi si baraky a kolem nich vysazuji stromy na mistech, kde predtim jakoukoli vetsi vegetaci pravidelne kosily pozary, nemuzou se divit, ze jim obcas shori.

0 0
možnosti

Muki

26. 10. 2007 16:23
Re: Stejny duvod jako v Recku

V Californii jsou pozary jiz nejmerne milion let a priroda se tomu prispusobila, nektere borovice a souqoia by bez nich nemohli existovat. Jenze lide se neprizpusobili a stavi domy na exponovanych mistech. Je to stejne jako s povodnemi. Lide beduji, ale znovu tam postavi domy pro pristi povoden.

0 0
možnosti

ll

26. 10. 2007 10:00
Každý rok čteme o obrovských požárech v Kalifornii

a jak jsou celebrity a jejich domy ohroženy.

0 0
možnosti

Vladislav

26. 10. 2007 9:51
oteplení, nebo žhář?

Já vidím v příspěvku autora hrubý omyl. Založení požáru může být dílem blesku, stejně jako dílem žháře. Ale na jeho šíření už klima vliv má. Je-li teplo a sucho (například v důsledku globálního oteplení), požáry se budou šířit snadněji a rychleji se změní v rozsáhlou katastrofu... To by snad autor mohl tušit, nebo jde o dogmatika?

0 0
možnosti

funtracker

26. 10. 2007 10:39
Re: oteplení, nebo žhář?

Ty vole, v Kalifornii je teplo a sucho pořád, před sto lety to bylo stejné, jen tam neměly vily hollywoodské hvězdy.

A co taková Sahara? Egypt? Dnes je tam poušť, dřív to bývala oblast oplývající zelení. Jenže faraóni asi vypouštěli emise, jezdili silnými vozy a vykáceli tropické pralesy... Stejně dopadl arabský poloostrov... velká škoda, že se tam už tenkrát neobjevil šejk Alí Gorejný... vlastně on se objevil, ale oni mu jako podvodníkovi uřízli jazyk a rozčtvrtili ho.

0 0
možnosti

libero

26. 10. 2007 9:08
Gore a jeho nápady

jsou pro zeměkouli horší než potenciální oteplení.

0 0
možnosti

čtenář

26. 10. 2007 8:41
Možná ty požáry (a dost možná i jiné "katastrofy") dělají Goreovy lidi.

;-)

0 0
možnosti