Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Mráz přichází z Pražského hradu

Ad LN 13. 6.: Lisabonská smlouva tuneluje naši suverenitu
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

V. Kratochvíl

16. 6. 2008 21:43
Irsko bravo

Myslel jsem si, že Irové lisabonskou smlouvu v referendu odmítnou, tak jako odmítli její starší vydání v obalu evropské ústavy v referendech občané Francie a Nizozemí. Sleduji nyní výkřiky tzv. europolitiků, že integrace musí pokračovat. Ale pro Boha proč, když ji občané všude tam, kde ji předložíte v referendu odmítnou. Podle mne je program spolupráce zemí starého kontinentu dobrý projekt, zejména ekonomická spolupráce, bezcelnost a volné cestování a studium, ale musí vycházet z přání obyvatel a nikoliv pouze z ambicí některých politiků. Občané svými postoji dávají najevo, že integrace je příliš rychlá a že by nějakému evropskému superstátu měla předcházet spolupráce regionů, obcí i samotných lidí, kteří se lépe poznají a pak sami pochopí, co je pro ně lepší.

0 0
možnosti

Richard

16. 6. 2008 10:20
EU nové RVHP

pane doktore o jakém mrazu tio mluvíte. Kolik referend ještě bude muset proběhnout než se eurointegrátorům podaří zlomit odpor ?!? Kdybych se vás pětkrát zeptal jestli si dáte kafe a vy mi pětkrát odpvěděl, že pijete čaj myslel by jste si, že jsem idiot. Eu říká udělejte si referendum, ale my chceme slyšet ano. Takže odkud přichází mráz ? Jo a měl by jste se poučit z Historie. Spojit dohromady různorodé státy a národy nní časovaná bomba ? Rakousko Uhersko,bývalý Sovětský Svaz, Jugoslávie, a dnes Belgie, Itálie, prožívá podobné odstředivé síly. Nakonec ani Česko ze Slovenskem nezůstalo dohromady. jak může držet spolu tolik nesourodých států. Je tu jen jediná možnost. Totalitní zřízení. A to chcete pane doktore ?!?

0 0
možnosti

lomihnát

14. 6. 2008 11:20
Pane doktore,

tohle když čtu (slyším): Ti lidé, kteří dodržují běžná morální pravidla dnes, se vůbec nemusí cítit antidiskriminačním zákonem ohrožení, ba dokonce ho nemusí ani číst. , tak zrovna pociťuji nutnost si to pročíst.

Vy právníci vždycky vymyslíte nějaký blábol, který NIC nemění, a pak se všichni divíme.

0 0
možnosti

jóžin

14. 6. 2008 11:13
fusekle

není nad to,když můžeme dělat velkým nohám fusekli,pěkně zapařenou a pak odhodit,bravo Václave

0 0
možnosti

stalker

14. 6. 2008 10:10
Dekrety!

On prezident si je dobře vědom určitých paragrafů Lisabonské smlouvy, které by v rukou šikovných právníků placených sudeťáky mohly zpochybnit, třeba i jen v morální rovině nezbytný poválečný transfer němců zpět do vlasti. Sudeťácká pátá kolona i šedesát let po prohrané válce pořád vylézá.

0 0
možnosti

Píč

14. 6. 2008 5:45
pan Jakl

má rozum jako většina lidí. Nejlépe to vyjádřili Irové. Proč dělat onuce velkým státům? Vždyť my s tím máme velké zkušenosti. Od nich se lze nadat pouze arogance a nadřazenosti!

0 0
možnosti

Pepek

13. 6. 2008 19:57
Nechápu

Nechápu ten odpor k EU.Náš hospodářský růst sice začal před vstupem do EU,ale investoři pevně věřili,že vstoupíme! Nevím,ale tam kde jsme dnes by jsme těžko byli:

0 0
možnosti

EUROoptimistická svině

14. 6. 2008 11:17
Re: Nechápu

Zřejmě máš na mysli ty investrory, kteří až bude stát ropa 200USD za barel, tak začnou houfně omezovat výrobu, protože ve světě nebude kdo by koupil jejich vehikly? Myslím, že se blíží konec pohádky o ráji na Zemi, totiž EU.

0 0
možnosti

millca

13. 6. 2008 17:45
a je

vymalováno R^ R^ . Bravo Irsko !

0 0
možnosti

V. Gaberle

13. 6. 2008 15:53
Představa, že omezená suverenita evropských států

v EU zabrání  válečným konfliktům, jaké byly běžné v minulosti, je naprostý nesmysl. Dnes nemá v Evropě nikdo zájem na válce, ale pokud bude v budoucnu chtít velká evropská země řešit své konflikty násilím, bude možné jí v tom zabránit zase jenom ozbrojenou intervencí. A ozbrojené intervence, stejně tak jako obrany proti vnějšímu nepříteli, nebude EU bez USA schopna. V krizové situaci, ke které dříve nebo později nevyhnutelně dojde, bude  omezování suverenity evropských států nakonec hlavní příčinou rozpadu EU.

0 0
možnosti

JS

13. 6. 2008 17:05
Re: Představa, že omezená suverenita evropských států

Bude hlavním ALIBI pro případný rozpad. Nikoliv příčinou, natož pak hlavní.  Příčinou by byla jedině nezkrocená touha po moci jednotlivých vládců, nebo boj o omezené zdroje. Obojí je možné, ale obojí činí právě sjednocená Evropa společného trhu, vzájemné výměny informací a obecně větší transparentnosti méně pravděpodobným. Podstatně méně pravděpodobným. Boj o zdroje se nepochybně odehrávat bude, ale mimo teritorium dnešní EU. Jinak naštěstí jsme také členy NATO, které pravděpodobnost vnitroevropských expanzí omezuje ještě více.   

Mluvím o horizontu příštích třiceti let. Za ním je možné ledacos a Evropa se bude muset výrazně přizpůsobit vzestupu některých dnešních rozvojových zemí - a mluvíme-li o expanzi, pak mj. jiné i tomu, že místo členů EU budou stále více přebírat vliv v Africe a chudších zemích Latinské Ameriky a Asie. 

0 0
možnosti

kajabata

13. 6. 2008 15:50
už Brežněv

pane doktore,

o omezené suverenitě hovořil už před 4O lety jistý soudruh Brežněv a dokonce ji uplatňoval...

0 0
možnosti